Polona Klemenčič je edina Slovenka, ki je v tej zimi osvojila točke za svetovni pokal. Tokrat je bila 95. Foto: www.alesfevzer.com

80. P. KLEMENČIČ       SLO          8

Najboljše štiri biatlonke so pokrile vse tarče, z najboljšim tekom pa je na koncu smetano pobrala Öberg, ki je bila za 21,6 sekunde hitrejša od letos odlične Norvežanke Marte Olsbu Roeiseland. Tretje mesto je zasedla Italijanka Dorothea Wierer (+29,7).

Na tekmi sta nastopili tudi dve Slovenki, ki pa sta šprint sklenili pri repu. Polona Klemenčič je s štirimi zgrešenimi streli za zmagovalko zaostala za tri minute in slabih 16 sekund, zasedla je 92. mesto. 105. mesto je z zaostankom 4 minut in 12 sekund ter tremi zgrešenimi streli osvojila Nika Vindišar. Nastopiti bi morala tudi Kaja Zorč, a je nastop zaradi slabšega počutja po posvetu z vodstvom ekipe odpovedala.

Na 7,5 kilometra dolgo progo se je podalo 112 tekmovalk, startni številki Slovenk sta bili: Polona Klemenčič (50) in Nika Vindišar (79).

"Danes enostavno ne moremo biti zadovoljni z nastopom, tako Poloninim kot Nikinim. Preveč zgrešenih strelov na strelišču. Ruhpolding je znan po dobrem streljanju in tako je bilo tudi danes. Enostavno to pač ni bil naš dan," je dejala trenerka Andreja Mali.

V četrtek se bodo v sprintu pomerili še moški.