Lautaro Acosta (levo) je dosegel odločilni gol, potem ko se je dobro znažel po strelu Lionela Messija. Foto: Reuters
Hernanes (levo) je v kazenskem prostoru izigral belgijsko obrambo in z natančnim strelom odločil tekmo. Foto: EPA
Hernanes za tri točke carioc

Mednarodno športno razsodišče v Lozani je v sredo razsodilo, da klubi niso dolžni spustiti svojih igralcev na olimpijske igre, saj te niso v uradnem koledarju Fife. Messi je z Barcelono zadnji trenutek našel skupni jezik, popustila sta tudi Werder in Schalke, ki sta dovolil Diegu in Rafinhi, da branita barve Brazilije.

V zameno za Barcelonino "dobro voljo" je morala Argentina plačati zavarovanje za primer poškodbe in se obvezati, da Messi v naslednjem letu ne bo odigral nobene prijateljske tekme za svojo domovino.

Sijajni napadalec je blestel že ob uvodu olimpijskega turnirja in za branilce naslova dosegel uvodni gol (po podaji Riquelmeja) in v zadnjih minutah pripravil zmagoviti zadetek. Njegov strel je vratar odbil, rezervist Lautaro Acosta pa je bil na pravem mestu in je le podstavil desnico za končnih 2:1.

Brazilcem je v pekinški "savni" (selektor Dunga se je pritoževal še nad slabim igriščem) zmago (1:0) proti Belgiji zagotovil Hernanes v 79. minuti, ko so imeli Brazilci številčno prednost. Belgijci so zaradi dveh rdečih kartonov tekmo celo končali z devetimi možmi.