Ronaldinho je Brazilcem praktično že zagotovil nastop v četrtfinalu. Foto: MMC RTV SLO
Lionel Messi
Za razliko od prve tekme se Lionel Messi tokrat ni vpisal med strelce. Foto: Reuters
Salamon Kalou in Slobodan Rajković
Salamon Kalou je bil nerešljiva uganka za srbske branilce. Foto: EPA
Razočarani navijač
Kitajci so izgubili z Belgijo in imajo le majhne možnosti za napredovanje. Foto: Reuters

Mrežo kivijev je že v 3. minuti načel vezist Manchester Uniteda Anderson, izid prvega dela pa je v 34. minuti postavil napadalec Milana Alexandre Pato. Na začetku drugega polčasa je na sceno stopil njegov klubski kolega Ronaldinho. Najprej je zadel iz prostega strela, malo kasneje pa še iz enajstmetrovke. V samem zaključku srečanja je končni izid postavil Rafael Sobis.

Gavči s težavo
Precej manj prepričljiva je bila Argentina. Edini zadetek na tekmi je v 76. minuti dosegel Ezequiel Lavezzi, napadalec Napolija.

Od preostalih tekem je bila najbolj raburljivo srečanje med Srbijo in Slonokoščeno obalo, ki so jo s 4:2 dobili "sloni". Preprečljiva je še naprej Italija, ki je s 3:0 odpravila Južno Korejo.

Favoriti že v izločilnih bojih
"Carioce", "gavči" in "azzurri" so si že krog pred koncem skupinskega dela zagotovili napredovanje v četrtfinale.