Daniel Sturridge je odločil tekmo na Millenium stadionu v Cardiffu. Foto: Reuters

Četrtfinalni pari so Japonska - Egipt, Mehika - Senegal, Brazilija - Honduras in Velika Britanija - Južna Koreja. Za vstop med štiri najboljše ekipe se bodo nogometaši pomerili v soboto.

Iz skupine A sta si napredovanje zagotovila Senegal in Velika Britanija. Senegalci so se z Združenimi arabskimi emirati razšli z rezultatom 1:1. V 21. minuti je arabsko ekipo v vodstvo popeljal Ismaeil Matar Al Jneibi, končni izid pa je v 49. minuti postavil Moussa Konate.

Peralta mehiški junak
V skupini B so do zmage z 1:0 prišli Mehičani, ki so z zadetkom Oribe Peralte premagali Švico. Švicarji bi si sicer še lahko zagotovili napredovanje v četrtfinale, a bi morali danes zmagati z dvema zadetkoma več od tekmecev, vse njihove upe pa je pokopal Peralta, ki je zadel v 69. minuti. Drugo tekmo na Wembleyju med Južno Korejo in Gabonom, ki se je končala z rezultatom 0:0, si je ogledalo 76.927 gledalcev. Južnokorejski nogometaši so bili boljši nasprotniki, s točko pa si zagotovili napredovanje med osem najboljših.

Nova zmaga Brazilcev
Brazilci so ob zmagi s 3:0 nad Novo Zelandijo tekmo končali z igralcem manj, izključen je bil Alex Sandro, ki je v 76. minuti prejel drugi rumeni karton. Za zmago so zadeli Danilo (23.), Leandro Damiao (29.) in Sandro (52.). Za egiptovsko zmago s 3:1 proti Belorusiji so se med strelce vpisali Mohamed Salah Ghaly v 56. minuti, Marwan Mohsen, ki je bil uspešen v 73. in Mohamed Aboutrika v 79. minuti, edini gol za Belorusijo pa je dosegel Andrej Voronkov.

Španci gredo domov brez zadetka
Na nobeni od tekem v skupini D gledalci niso videli zadetka. Japonska in Honduras ter Španija in Maroko so odigrali 0:0, napredovanje pa sta si zagotovila Japonska in Honduras. Največje razočaranje iger so španski nogometaši, ki so končali na četrtem mestu v skupini, pred njimi so bili tudi Maročani. Španija je ob tem tudi edina ekipa na letošnjem olimpijskem turnirju, ki ni dosegla niti zadetka.