Raša Sraka Vuković je končala z olimpijskimi nastopi. Foto: EPA
Peter Kauzer
Kauzer je že postal svetovni in evropski prvak ter tudi zmagovalec svetovnega pokala. Manjka mu le še olimpijsko odličje. Foto: Reuters
Jani Brajkovič
Slovenskim kolesarjem se cestna dirka ni izšla po načrtih. V kronometru je bil Jani Brajkovič deseti. Foto: STA

Vseeno bi si še lahko priborila bronasto medaljo, toda izgubila je že prvi repasaž in tekmovanje končala na 7. mestu. Več tukaj.

Kauzer na koncu šesti
Prav tako se nastop ni posrečil kajakašu Petru Kauzerju, ki je v finalu osvojil končno 6. mesto. Hrastničan je bil v polfinalu kljub enemu dotiku vrat najhitrejši, v finalu pa se je število napak potrojilo, tako da so se sanje o olimpijskem odličju žal razblinile. Slavil je Italijan Daniele Molmenti. Več tukaj.

Plavalke brez presežka
Ženska plavalna štafeta 4 x 200 metrov prosto je osvojila 14. mesto. Na 100 prosto je olimpijski debi doživela 15-letna Nastja Govejšek in osvojila 28. mesto. Na 200 m prsno je Tanja Šmid izpadla s časom 2:32,19. Več o plavalnih obračunih preberite tukaj.

Štrajhar pričakovano izpadel
Prvi je nastopil Klemen Štrajhar, ki je izpadel v prvem krogu posamezne tekme v lokostrelstvu. Kitajec Dai Šjaošjang je bil boljši s 6:0 v nizih (28:25, 29:25, 27:25). Posnetek obračuna si lahko ogledate v videonovici (desno spodaj).

Brajkovič na kronometru deseti
je kronometer odpeljal solidno in ga končal na 10. mestu. Zmagal je Britranec Bradley Wiggins, drugi je bil Nemec Tony Martin, tretji pa še en Britanec Christopher Froome.

Karlo Hmeljak je v bil v 5. regati 35., v 6. regati pa 31. Skupno je izgubil šest mest in je na 33. mestu. Vodi Ciprčan Pavlos Kontides.

Peti dan iger je na sporedu kar 20 končnih odločitev.

GIMNASTIKA: mnogoboj (M) 17.30
PLAVANJE: 200 m prsno (M) 20.30 200 m delfin (Ž) 100 m prosto (M) 4 x 200 m prosto (Ž)