Kevin Durant je 17 točkam (5/5 za dve, 1/1 za tri) dodal šest skokov in štiri podaje. Ukradel pa je tudi dve žogi. Foto: Reuters
Klay Thompson
30 točk je Francozom nasul Klay Thompson, ki je bil neustavljiv v tretji četrtini. Foto: EPA

Američani ostajajo neporaženi, a znova niso navdušili. Še drugo tekmo zapored so slavili z le tremi točkami razlike, potem ko so pred dvema dnevoma Srbi celo imeli met za podaljšek. Francija, ki je igrala brez lažje poškodovanega prvega zvezdnika Tonyja Parkerja, je z drugim porazom v Riu v skupini zasedla tretje mesto. ZDA so ves čas vodile in si v tretji četrtini priigrale 18 točk naskoka, ko je peto trojko v tem delu igre zadel Klay Thompson, ki se je končno razigral. Ostrostrelec Golden Stata je do te tekme izza črte metal 3/16, tokrat pa je bil zelo vroč in njegov met za tri je bil 7/13.

Pred zadnjimi minutami so branilci zlate kolajne vodili za 12, a Francozi so dobro začeli zadnjo četrtino in Mickael Gelabale je šest minut pred koncem zadel za 83:79. Tri minute pozneje je bilo po zadetih prostih metih Kyrieja Irvinga znova +10. Takšna je bila tudi razlika minuto in pol pred iztekom rednega dela, a nato je dvakrat zadel Nicolas Batum, tik ob izteku igralnega časa pa je bil izza črte uspešen še Antoine Diot. Thompson je bil s 30 točkami prvi strelec tekme. Kevin Durant je bil nezgrešljiv iz igre in se je ustavil pri 17 točkah, Irving pa je desetim točkam dodal 12 podaj. Nando de Colo in Thomas Heurtel sta prispevala vsak po 18 točk.

Avstralci, ki na olimpijskem turnirju igrajo zelo dobro, pričakovano niso imeli težav z Venezuelo (81:56) in so potrdili drugo mesto v skupini. Srbija je bila s 94:60 boljša od Kitajske in zasedla je končno četrto mesto v skupini A.