Vratar Gorazd Škof je bil junak tekme. Brežičan je Poljake spravljal v obup, saj je ubranil 9 od 16 strelov. Foto: Reuters
Miha Zarabec
Miha Zarabec je bil s sedmimi zadetki najboljši strelec na tekmi. Zadel je vse štiri poskuse s sedmih metrov. Foto: Reuters
Vid Kavtičnik
Vid Kavtičnik je bil s štirimi zadetki drugi najboljši strelec slovenske reprezentance. Foto: Reuters
Darko Cingesar
Darko Cingesar je znova garal v obrambi in po treh izključitvah v 58. minuti prejel tudi rdeči karton. Foto: Reuters
Veselin Vujović
Selektor Veselin Vujović je v prvem polčasu zahteval minuto odmora, po kateri so njegovi varovanci zaigrali precej bolje. Foto: Reuters
Matej Gaber
Slovenska obramba je v drugem polčasu prejela le sedem golov. Matej Gaber ustavlja Karola Bieleckega, ki je dosegel le štiri gole, od tega dva s sedemmetrovke. Foto: www.alesfevzer.com
Mikkel Hansen
Najboljši danski strelec je bil spet Mikkel Hansen, ki je dosegel osem golov. Hansen je tekmo končal z obvezano glavo. Foto: Reuters

To pomeni, da so si varovanci Veselina Vujovića zagotovili drugo mesto v skupini B. Prvo je pripadlo Nemčiji, ki je pričakovano, z 31:25, strla Egipt.

V sredo ob 22.00 za polfinale z Dansko

Slovenija se bo v četrtfinalu pomerila s tretjeuvrščeno reprezentanco iz skupine A, Dansko, ki je v zadnjem krogu izgubila s Francijo (33:30). Tekma bo v sredo ob 22.00. Slovenci in Danci so se tik pred začetkom OI v Riu pomerili na pripravljalni tekmi, ki so jo z 22:21 dobili Slovenci. Naj se torej zgodovina ponovi ...

Slab začetek Slovencev
Slovenci srečanja proti Poljski niso začeli najbolje, celo nasprotno, v uvodnih petih minutah niso dosegli zadetka. V napadu so storili kopico napak. Poljaki, ki so igrali zbrano in organizirano, so jih zaustavili z obrambo 6-0, a v napadu na veliko srečo niso bili tako učinkoviti, tako da jim je uspelo povesti le za dva zadetka (2:0).

Slovenci so se 'zbudili' šele po Vujovićevi minuti odmora
Vseeno se igra tudi po golu Uroša Zormana ni popravila, tako da je slovenski selektor Veselin Vujović po vnovični napaki ob izidu 4:1 zahteval minuto odmora. Njegovi napotki so zalegli, Slovenci so zaigrali kot prerojeni in prek Vida Kavtičnika, Mihe Zarabca, ki je prevzel organizacijo slovenskega napada, ter Simona Razgorja prvič povedli (4:5). Po polovici prvega polčasa so vodili s 5:7.

Vratar Wyszomirski poravnal izid
V nadaljevanju prvega polčasa so slovenski rokometaši igrali precej bolje kot na začetku. Še posebej se je izkazal Zarabec, ki je dvignil raven igre svojih soigralcev, izstopata predvsem gola s svoje polovice v prazno mrežo in 'bomba' z devetih metrov, ki je presenetila poljske "branilce". V poljsko igro so se prikradle številne napake, tako v obrambi kot v napadu, a jih Slovenci niso znali kaznovati in se od nasprotnika rezultatsko bolj odlepiti. Več kot dveh zadetkov prednosti si niso uspeli priigrati. Poljaki so zadevali predvsem s krilnih položajev, minuto in deset sekund pred koncem polčasa pa je iz gola na gol zadel vratar Piotr Wyszomirski in izid poravnal na 13:13. S tem izidom sta ekipi tudi odšli na odmor.

Škof v vratih Poljake spravljal v obup
Na začetku drugega polčasa so se slovenski rokometaši lahko zanesli na odličnega Škofa, ki je ubranil številne poljske strele in poskrbel, da je nasprotnik v uvodnih 11 minutah dosegel zgolj zadetek. Slovenci so bili v napadu precej uspešnejši. Z goli Vida Kavtičnika, Marka Bezjaka, Darka Cingesarja in Blaža Janca so povedli za štiri zadetke (14:18). Toda sledile so minute nezbranosti, Poljakom je uspel delni izid 3:0, tako da so zaostanek zmanjšali le na -1 (17:18). Slovenci so naslednja zadetka dosegli s sedmih metrov, obakrat je bil uspešen Zarabec (17:20).

Slovenci dodali plin
V zadnji četrtini tekme so Vujovićevi varovanci stopili na plin in pobegnili že na +5. Škof je še vedno branil odlično, v obrambi so odlično zaustavili Poljake, ki so imeli pri organiziranju napada precej preglavic. Škof je štiri minute pred koncem vpisal že deveto obrambo (od 16 strelov), po nekajminutnem strelskem mrku na obeh straneh, pa je dobro minuto in pol pred koncem 25. gol Slovenije zadel Blaž Blagotinšek. Poljaki so bili poraženi.

Miklavčič namesto poškodovanega Bombača?
Vujović proti Poljakom v igro ni poslal organizatorja igre Deana Bombača, a ne zaradi tega, ker bi ga hotel spočiti, pač pa zaradi poškodbe, zaradi katere je najbrž že končal olimpijske nastope. "Bombač je proti Nemcem dobil udarec, ima bolečine v rami. Najbrž ne bo več mogel igrati, mislim, da ga bom za četrtfinale zamenjal z Davidom Miklavčičem," je dejal Vujović.

Francija rutinirano do zmage nad Dansko
V za Slovenijo najpomembnejši tekmi iz skupine A je Francija gladko opravila z Dansko. Francozi so vodili večji del tekme. Polčas so dobili s 17:16. Danci so nato naredili delni izid 5:1 za 22:18 v 35. minuti, a so nato branilci naslova po vstopu Nikole Karabatića hitro postavili stvari na pravo mesto. Pet minut pred koncem je bil dvoboj pri izidu 32:28 odločen. Kentin Mahe je bil z devetimi zadetki prvi strelec tekme, medtem ko jih je pri Dancih Mikkel Hansen dosegel osem.