Anglež Justin Rose je trenutno 12. igralec golfa na svetu. Foto: Reuters
Max Whitlock
Britanec Max Whitlock je v nedeljo osvojil dve zlati medalji. Foto: Reuters
Hasanboj Dusmatov
Uzbekistanski boksar Hasanboj Dusmatov je osvojil zlato kolajno v polmušji kategoriji. Foto: Reuters

V nedeljo je bil zadnji dan olimpijskega turnirja, v katerem se je za zlato pomerilo 60 golfistov. Zmagal je Britanec Justin Rose (268), tik za njim je bil Šved Henrik Stenson (270), tretje mesto pa je osvojil Američan Matt Kuchar (271).

Whitlock dvakrat zlat
V gimnastiki je na parterju zmagal Britanec Max Whitlock, ki si je za svojo vajo prislužil oceno 15,633, s katero je preprečil brazilsko slavje. Namreč, preostali medalji sta pobrala Brazilca Diego Hypolito (15,553) in Arthur Mariano (15,433). Whitlock je zlato osvojil tudi na konju z ročaji, kjer je bil boljši od rojaka Louisa Smitha, tretji je bil Američan Alexander Naddour. Ameriška telovadka Simone Biles, ki je na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru že osvojila zlati kolajni na ekipni tekmi in v mnogoboju, je slavila tudi v preskoku. Srebrno kolajno je osvojila Rusinja Marija Paseka, bronaste pa se je veselila Švicarka Gulia Steingruber. Ruska telovadka Alija Mustafina je osvojila zlato kolajno na dvovišinski bradlji (15,900). Srebrno kolajno je na bradlji z oceno 15,833 osvojila Američanka Madison Kocian, bron pa je ob oceni 15,566 pripadel Nemki Sophie Scheder.

Van Rijsselberghe ubranil naslov
Nizozemec Dorian van Rijsselberghe je osvojil zlato kolajno v jadralskem razredu RS:X oziroma jadranju na deski. Nizozemec, ki je ubranil naslov iz Londona 2012, je po 12 plovih in regati za medalje zbral 31 točk. Srebrni Britanec Nick Dempsey, ki je kolajno istega leska osvojil tudi pred štirimi leti, jih je zbral 60, bronasti Francoz Pierre le Coq pa 103. Francozinja Charline Picon je slavila v ženski konkurenci. Piconovi sta se na odru za zmagovalce pridružili srebrna Kitajka Peina Čen in bronasta Rusinja Stefanija Elfutina.

Prva boksarska kolajna v Uzbekistan
Uzbekistanski boksar Hasanboj Dusmatov je osvojil zlato kolajno v polmušji kategoriji. V finalu boksarjev, težkih do 49 kg, je Uzbekistanec po točkah ugnal srebrnega Kolumbijca Yuerberjena Martineza. Bron sta osvojila Kubanec Joahnys Argilagos in Američan Nico Hernandez.

Kitajsko zmagoslavje v skoku v vodo
V skokih v vodo s trimetrske deske sta za dvojno kitajsko zmagoslavje poskrbeli Tingmao Ši z zlatom in Zi He s srebrom. Kitajci so v skokih v vodo v Riu do zdaj osvojili zlata odličja v štirih od petih disciplin. Bron je pripadel Italijanki Tanii Cagnotto.
Britanci nadaljujejo zbiranje medalj na stezi
Britanec Jason Kenny je ubranil šprintersko zlato v kolesarstvu na stezi. Srebro je osvojil njegov rojak in sostanovalec v sobi olimpijske vasi Callum Skinner, bron pa Rus Denis Dmitrijev. Kenny je dobil že prva dva finalna šprinta in povedel z nedosegljivo prednostjo 2:0. S tem je osvojil svojo peto olimpijsko zlato medaljo in drugo v Riu. Skupaj s Skinnerjem in Philipom Hindesom je zmagal tudi v ekipnem šprintu.

Francozi najboljši z mečem
Francoski sabljači Yannick Borel, Daniel Jerent in Jean-Michel Lucenay so bili najboljši na ekipni tekmi v meču, potem ko so v finalnem dvoboju ugnali Italijane s 45:31. Madžari so za bronasto odličje premagali Ukrajince z 39:37. Francija je tretjič zapored slavila v tej disciplini.

Kubanec in Rus slavila v rokoborbi
Kubanec Ismael Borrero Molina je zmagal v rokoborbi grško-rimskega sloga v kategoriji do 59 kilogramov. S tem je naslovu svetovnega prvaka dodal tudi olimpijskega. Srebro je pripadlo Japoncu Šinobuju Otu, bron pa sta osvojila Norvežan Stig Andre Berge in Uzbekistanec Elmurat Tasmuradov.

Rus Roman Vlasov je bil najboljši v kategoriji do 75 kilogramov in s tem osvojil drugo olimpijsko zlato. Pred štirimi leti v Londonu je slavil v kategoriji do 74 kg. Svetovni prvak je v boju za zlato ugnal Danca Marka Overgaarda Madsena, bron sta osvojila Hjeonvu Kim iz Južne Koreje in Iranec Saeid Morad Abdvali.
Tesna odločitev v dviganju uteži
Kitajka Suping Meng je osvojila zlato kolajno v dviganju uteži v kategoriji nad 75 kg. 27-letna Kitajka je v potegu dvignila 130, v sunku 177, skupno pa 307 kg. Drugouvrščena Kim Kuk-Hyang je zaostala le za en kilogram (306/131+175), tretje mesto pa je zasedla Američanka Sarah Elizabeth Robles (286/126+160).