19-letnik kitajski čudež: Jang Sun je zrušil 10 let star rekord Granta Hacketta v najdaljši bazenski disciplini 1.500 metrov prosto. Foto: Reuters
Ryan Lochte
Ryan Lochte, trenutno najboljši plavalec na svetu, je na 400 mešano osvojil četrto individualno zlato medaljo (in skupaj peto) na letošnjem svetovnem prvenstvu. Foto: Reuters
Michael Phelps
Svetovno prvenstvo se je končalo s štafeto 4 x 100 m mešano, v kateri si je Američan Michael Phelps priplaval četrto zlato medaljo v Šanghaju. Foto: Reuters

Zadnji dan svetovnega plavalnega prvenstva v Šanghaju tako Slovenija ne bo imela predstavnika v popoldanskih finalih (prenos tudi na MMC-ju). Klinarjeva je bila z izidom zadovoljna, čeprav se je po odlični sezoni spogledovala s finalom.

Kaj je v resnici izjavila Anja?
Po nastopu se je dotaknila tudi vroče teme. Ko je v sredo slabše nastopila na 200 m delfin, naj bi namreč izjavila, da je morda sploh ne bo na štartu kvalifikacij na 400 mešano, kar je razumljivo razburilo njenega dolgoletnega trenerja Miho Potočnika. Pravi, da nikoli ni trdila, da ne bo nastopila, razmišljala pa je o odpovedi, če ji res ne bi šlo. S Potočnikom imata trenutno vsak svojo zgodbo in zato je v tem trenutku nejasno njuno sodelovanje oziroma njena kariera. Njeno celotno izjavo si priberite tukaj.

23-letna Jeseničanka je bila lani četrta na evropskem prvenstvu v Budimpešti in je bila prva od slovenskih plavalcev, ki je dosegla normo za olimpijske igre v Londonu. V Šanghaju je želela kronato odlično sezono, toda kaže, da ni vse tako, kot bi moralo biti.

Sun poskrbel za 2. svetovni rekord v Šanghaju
19-letni Kitajec Jang Sun je na 1.500 metrov s 14:34,14 popravil najstarejši svetovni rekord in po 800 metrov dobil zlato medaljo še v najdaljši bazenski disciplini. Zadnjih 50 metrov je odplaval v času 25,94. Prejšnji rekord (14:34,56) je imel od od 29. julija 2001 v lasti Avstralec Grant Hackett. "Trener mi je svetoval, naj imam v mislih zlato medaljo in naj ne skrbim za rekord, vseeno pa ta izid ni presenečenje, saj sem že prej razmišljal o rekordnem dosežku."

Lochte do novega zlata
Zadnji dan SP-ja jel Ryan Lochte na 400 metrov mešano osvojil peto zlato medaljo v Šanghaju. Američan (4:07,13) ni imel nobenih težav, srebrnega Rylerja Claryja (4:11,17) je premagal za štiri sekunde. Že v kvalifikacijah je izpadel Madžar Lazslo Cseh (22. izid).

Lochte v zadnji disciplini sporeda, štafeti 4 x 100 metrov mešano, ni plaval, vseeno pa so ZDA osvojile zlato medaljo.