Aaron Rodgers je s podajami (21/34) nabral 295 jardov. Podal je za 2 zadetka, dve njegovi podaji pa so nasprotni igralci prestregli. Foto: EPA
Tom Brady
Tom Brady je imel sila skromen večer, a je New England vseeno popeljal do pete zmage v sezoni. Foto: Reuters
Jay Cutler
Jay Cutler (Chicago) v letos zelo znanem položaju - po številnih 'sackih' na tleh. Foto: EPA
Kerry Collins
Kerry Collins (Tennessee) je podal za tri zadetke, žogo je v vseh primerih ujel Kenny Britt. Foto: EPA
Ben Roethlisberger
Po napadu in napaki Bena Roethlisbergerja se je na žogo spravila množica igralcev. Posesti žoge nato ni bilo mogoče določiti. Foto: Reuters
Ryan Fitzpatrick
Buffalo tudi v šesti tekmi sezone ostaja brez zmage. Billsi so tokrat v podaljšku izgubili pri Baltimoru (37:34). Billsi so tokrat blesteli, saj so zbrali kar 505 jardov, podajalec Ryan Fitzpatrick je vregel kar za štiri zadetke, a to ni bilo dovolj za prvo zmago. V obrambi Ravensov je blestel Ed Reed, ki je povzročil tri napake gostujoče ekipe. Foto: EPA
Thomas Jones, Kansas City
Kansas City je doma premagal Jacksonville z 42:20. Thomas Jones je za Chiefse s tekom pridobil 125 jardov, najdaljši tek je znašal kar 70 jardov. Pri Jaguarjih je na mestu podajalca tekmo začel Todd Bouman, ki tako po letu 2001 še vedno ostaja brez zmage. Tokrat je v ključnih trenutkih vrgel dve prestreženi žogi. Foto: EPA
Jackie Battle
Na tej tekmi je zadnje točke dosegel Jackie Battle, ki je takole kot puma poletel čez obrambo Jaguarjev. Foto: Reuters
Josh Freeman
Tampa Bay je doma premagala St. Louis z 18:17. Ramsi so vse svoje točke dosegli v 2. četrtini in tako na odmor odšli z vodstvom 17:6. Preobrat Bucsov je zrežiral podajalec Josh Freeman, ki je podal za dva zadetka - ključni zadnji je bil dosežen vsega 10 sekund pred koncem tekme - žogo je ujel Cadillac Williams. Foto: EPA
Darren McFadden
Oakland je v gosteh premagal Denver z 59:14 in s tem dosegel največ točk v zgodovini franšize. Igralec tekme je bil Darren McFadden, ki je dosegel štiri zadetke (tri po tleh in enega po zraku). Foto: EPA
Olindo Mare
Seattle je premagal Arizono z 22:10 in je celo na vrhu skromne divizije NFC zahod. Seahawksi so 15 točk dosegli s prostimi streli - petkrat je bil natančen Olindo Mare. Foto: EPA

41-letni podajalec je večino kariere preživel ravno na Lambeau Fieldu, Green Bay pa je moral zapustiti, ker je vodstvo kluba prednost namenilo mlajšemu Rodgersu. Favre je tokrat vrgel kar tri prestrežene podaje, od tega dve v tretji četrtini, obe napaki pa so gostitelji spremenili v zadetek (28:17).

Zadetek Percyja Harvina razveljavljen
Favre je imel v zadnji četrtini možnost za zmago in nekaj trenutkov je kazalo, da je oblikoval preobrat, saj je 48 sekund pred koncem tekme Percey Harvin ujel žogo za zadetek, a ni imel obeh nog v igrišču. "Počutim se grozno, ne vem, kako naj drugače opišem svoje občutke. Vsi smo vedeli, kaj je v igri in kako doseči zmago. Počutim se, da sem razočaral svoje soigralce," je bil skrušen Favre.

Brown zgrešil prosti strel za podaljšek
V derbiju dveh napadalnih ekip je San Diego doma klonil proti New Englandu z 20:23. A tekma je bila pravo malo razočaranje, saj sta obe ekipi grešili. To velja predvsem za domači napad, ki je ob koncu prvega polčasa naredil štiri neumne napake in Patriotom kot po tekočem traku podarjal žoge. A napadalna linija Patsov ni ravno blestela, saj je v prvem polčasu pridobila le 38 jardov, a zaradi napak gostiteljev na odmor le odšla z vodstvom (13:3). Chargersi so v nadaljevanju igrali malce bolje, 23 sekund pred koncem tekme so imeli celo možnost za podaljšek, a je Kris Brown s 50 jardov zapravil prosti strel - žoga se je od vratnice odbila nazaj v polje!

Brees si bo zapomnil Davida Bowensa ...
Prvak New Orleans je doma presenetljivo izgubil proti sila skromnemu Clevelandu s 17:30. Domači podajalec Drew Brees je pred dnevi dobil sina Bowena, tokrat pa si bo še kako dobro zapomnil ime Bowens. Brees je sicer s podajami nabral več kot spodobnih 356 jardov, a je vrgel kar štiri prestrežene žoge, od tega je dve ujel David Bowens in s tekoma, dolgima 30 in 64 jardov, dosegel dva zadetka. Svetniki imajo sicer pozitivno razmerje zmag (4-3), a z igrami še daleč ne navdušujejo.

... Jay Cutler pa DeAngela Halla
Chicago je na svojem igrišču klonil proti Washingtonu s 14:17. Tekma je bila polna napak, saj sta podajalca Jay Cutler in Donovan McNabb skupaj skreirala le dve podaji za zadetek in kar šest prestreženih podaj. Veliko slabše volje je bil domači QB Cutler, ki je vrgel štiri prestrežene podaje - vse štiri pa so se "prilimale" v roke DeAngela Halla. Slednji je s tem izenačil rekord lige, svojo odlično igro pa je začinil ob koncu tretje četrtine, ko mu je po eni od prestreženih podaj, uspel še 92 jardov dolg tek za zadetek.

Kenny Britt Titanom prinesel novo dimenzijo
Tennessee slovi kot ekipa, ki veliko stavi na eksplozivnega tekača Chrisa Johnsona. Titansi so tokrat v zadnji četrtini (27 zaporednih točk) povsem povozili Philadelphio (37:19) in razkrili, da imajo v Kennyju Brittu izjemnega lovilca. 22-letnik je bil pred dnevi vpleten v pretep v nekem baru, zaradi česar ga trener Jeff Fisher ni poslal v prvo postavo. A Britt je kmalu dobil priložnost in jo izkoristil z obema rokama, saj je ujel sedem žog, s katerimi je nabral kar 225 jardov in tri zadetke! Žoge mu je podajal veteran Kerry Collins, ki je na mestu podajalca zamenjal poškodovanega Vinca Younga.

Posnetek ni jasno določil posesti žoge
Za konec omenimo še izjemno dramo v Miamiju, kjer je Pittsburgh tudi s pomočjo sodnikov zmagal s 23:22. Gostitelji so dobre tri minute pred koncem vodili z 22:20. Jeklarji so imeli žogo dva jarda pred končno cono, podajalec Ben Roetlisberger je v tretjem poskusu po teku dosegel zadetek, ki so ga sodniki priznali, množica igralcev pa se je vrgla na žogo. Posnetek je pokazal, da je Big Ben v resnici žogo izgubil, a ker ni bilo jasno, kdo ima v gneči teles posest žoge, so jo sodniki dodelili Pittsburghu, strelec Jeff Reed pa je z 18 jardov dosegel odločilne točke.

Liga NFL, 7. teden, izidi:

ATLANTA - CINCINNATI 39:32
Podaje: Ryan 299 jardov (3 TD); Palmer 412 (3 TD).
Tek: Turner 121 (2 TD); Benson 70.
Ujete podaje: White 201 (2 TD); Shipley 131 (TD).

BALTIMORE - BUFFALO 37:34 (v podaljšku)
Podaje: Flacco 250 (3 TD); Fitzpatrick 374 (4 TD).
Tek: Rice 72; Jackson 73.
Ujete podaje: Boldin 92 (TD); Johnson 158 (TD).

CAROLINA - SAN FRANCISCO 23:20
Podaje: Moore 308 (2 TD); Smith 129 (TD).
Tek: Williams 44; Gore 102.
Ujete podaje: Gettis 125 (2 TD); Davis 74 (TD).

CHICAGO - WASHINGTON 14:17
Podaje: Cutler 281 (TD); McNabb 200 (TD).
Tek: Forte 41; Torain 125.
Ujete podaje: Knox 86 (TD); Moss 63 (TD).

KANSAS CITY - JACKSONVILLE 42:20
Podaje: Cassel 193 (2 TD); Bouman 222 (2 TD).
Tek: Jones 125 (TD); Jones Drew 47.
Ujete podaje: Bowe 81 (2 TD); Jones Drew 74 (TD).

MIAMI - PITTSBURGH 22:23
Podaje: Henne 257 (TD); Roethlisberger 302 (2 TD).
Tek: Williams 48; Mendenhall 37.
Ujete podaje: Bess 66 (TD); Ward 131 (TD).

NEW ORLEANS - CLEVELAND 17:30
Podaje: Brees 356 (TD); McCoy 74.
Tek: Ivory 48; Hillls 69 (TD).
Ujete podaje: Colston 112 (TD); Robiskie 25.

TAMPA BAY - ST. LOUIS 18:17
Podaje: Freeman 212 (TD); Bradford 126 (2 TD).
Tek: Blount 72; Jackson 110.
Ujete podaje: Williams 82; Jackson 35.

TENNESSEE - PHILADELPHIA 37:19
Podaje: Collins 276 (3 TD); Kolb 231 (TD).
Tek: Johnson 66; McCoy 48.
Ujete podaje: Britt 225 (3 TD); Avant 60.

SEATTLE - ARIZONA 22:10
Podaje: Hasselbeck 192 (TD); Anderson 96 (TD).
Tek: Lynch 89; Hightower 59.
Ujete podaje: Williams 87 (TD); Roberts 40.

DENVER - OAKLAND 14:59
Podaje: Orton 198 (2 TD); Campbell 204 (2 TD).
Tek: Moreno 53; McFadden 165 (3 TD).
Ujete podaje: Gaffney 54; Miller 65 (TD).

SAN DIEGO - NEW ENGLAND 20:23
Podaje: Rivers 336 (TD); Brady 159 (TD).
Tek: Mathews 15; Green Ellis 24 (TD).
Ujete podaje: Crayton 82; Hernandez 54.

GREEN BAY - MINNESOTA 28:24
Podaje: Rodgers 295 (2 TD); Favre 212 (TD).
Tek: Jackson 58 (TD); Peterson 131 (TD).
Ujete podaje: Jones 107; Harvin 65.

DALLAS - NY GIANTS 35:41
Podaje: Kitna 187 (2 TD); Manning 306 (4 TD(
Tek: Jones 35; Bradshaw 126
Ujete podaje: Witten 95 (TD); Nicks 108 (2 TD)