Ko Peter Kauzer najde optimalno formo, potem se za vrhunski izid ne gre bati. Foto: BoBo
Jure Meglič
Jure Meglič že nekaj let sodi v svetovni vrh kajaka na divjih vodah. Foto: BoBo
Kauzer in Meglič blestela v Tacnu

Evropski in svetovni prvak ni naredil niti ene napake in dosegel daleč najhitrejši čas (95,48). Slovenski uspeh je dopolnil Jure Meglič, ki je kljub eni napaki osvojil drugo mesto (+3,33). Na odru jima je družbo delal še Nemec Sebastian Schubert (+4,09).

Tekmo majhnih razlik dobil Florence
Med kanuisti je zmagal Britanec David Florence. Na vrhu so bile razlike izjemno majhne, saj se je prva šesterica zvrstila v 1,25 sekunde! Drugo mesto je osvojil Čeh Stanislav Ježek (+0,39), tretjega pa Slovak Aleksander Slafkovsky (+0,63).

Savšek zgrešil vrata
Sijajno je nastopil Anže Berčič (+0,89), ki je s četrtim mestom dosegel uspeh kariere. V finalu je nastopil še Benjamin Savšek, ki pa je izpustil ena vrata in tako s pribitkom 50 sekund osvojil 11. mesto. Savšek je bil sicer najhitrejši v polfinalu in sploh edini kanuist, ki je v soboto progo premagal hitreje od 100 sekund. V polfinalu so obstali Simon Hočevar (15. mesto), Blaž Cof (24.) in Jure Lenarčič (29.).

Avstralki razred zase
V ženskem kanuju sta bili razred zase Avstralki Rosalyn Lawrence in Leanne Guinea. Prva je bila kljub enemu dotiku hitrejša za 31 stotink. Slovakinja Katarina Macova je na tretjem mestu zaostala za več kot 11 sekund. Slovenija v tej kategoriji nima predstavnic.