Peter Kauzer, Dejan Kralj in Jure Meglič so poskrbeli za kontinuiteto slovenskih medalj na evropskih prvenstvih. Foto: RTV SLO
Jure Meglič
Jure Meglič je na evropskem prvenstvu nastopil drugič in še drugič osvojil zlato medaljo. Foto: RTV SLO
Kajakaši zlati tudi na Slovaškem

Peter Kauzer, Dejan Kralj in Jure Meglič so na evropski prestol stopili po drugem mestu po prvi vožnji, ko so zaostajali le za Nemci. Sprva je zaostanek znašal 3,04 sekunde, nato pa je tekmovalna komisija po pritožbi slovenske reprezentance zaostanek znižala na 1,04 sekunde, saj so ji prej neupravičeno prisodili dve sekundi kazni zaradi domnevnega dotika.

Na koncu kar velika razlika
Slovenska trojka je v drugi vožnji dosegla daleč najboljši izid obeh voženj in ponovila uspeh iz Tacna 2005 in L'Argentiere la Besseeja 2006. Srebro so osvojili Nemci (+2.87), bron pa odhaja v Veliko Britanijo (+6,15).

"Sem izredno zadovoljen, druga vožnja nam je uspela odlično. Pri vseh treh naslovih smo napadali malo iz ozadja. V prvo vožnjo smo delali napake, v drugo smo bili bolj pazljivi in nam je uspelo," je po tretji zaporedni zlati medalji razmišljal najboljši slovenski kajakaš zadnjih let Peter Kauzer. Pred posamezno tekmo, ki bo v nedeljo, razmišlja: "Medaljo imamo, tako da ni več pritiska. V posamezni tekmi se želim prebiti v finale, tam pa napasti na vse ali nič, saj štejejo le medalje."

Manj uspeha za ostale posadke
Nekoliko manj uspešni so bili kanuisti. Ti so v moštveni tekmi enosedov rahlo razočarali s sedmim mestom, v moštveni tekmi dvosedov pa so premierni nastop končali kot peti. Med enosedi so slavili Slovaki, med dvosedi pa Nemci.

3 x K1:
1. SLOVENIJA 205,76 (4) Kauzer/Kralj/Meglič 2. NEMČIJA +2,87 (4) 3. VELIKA BRITANIJA 6,15 (2)
3 x C1: 1. SLOVAŠKA 209,48 (0) Martikan/Minčik/Benuš 2. NEMČIJA +6,09 (4) 3. FRANCIJA 10,77 (4) 7. SLOVENIJA 23,84 (8)
Stevanovič/Zakrajšek/Mihelič
3 x C2: 1. NEMČIJA 243,67 (10) 2. ČEŠKA +3,43 (12) 3. POLJSKA 8,64 (8) 5. SLOVENIJA 39,11 (18) Hočevar/Kulovec, Višnar/Jarc, Slapšak/Oven