Jamaal Williams je zapečatil usodo Green Baya. Foto: Reuters

V Konferenci NFC sta za zadnje prosto mesto ob Seattlu kandidirala še Green Bay in Detroit, ki pa sta se prav na zadnji tekmi rednega dela pomerila med seboj. Detroit je bil ob začetku tekme že odpisan, saj je za končnico ob lastni zmagi potreboval še zmago LA Ramsov pri Seattlu. Ta tekma je bila napeta, v podaljšku pa je Seattle vendarle zmagal z 19:16.

Je Rodgers odigral zadnjo tekmo za Packerse?
Zdaj so Seahawksi potrebovali pomoč (že odpisanega) Detroita, Green Bay pa je moral le še zmagati na svojem igrišču, a se je opekel, saj so Levi slavili zmago z 20:16. Zadnje točke je dosegel Jamaal Williams, ki mu je šest minut pred koncem uspel tek za en jard. Domači podajalec Aaron Rodgers je v naslednjem napadu vrgel prestreženo žogo. Nekateri špekulirajo, da je bila to njegova zadnja podaja za Packerse. Detroit je imel še tri minute časa, v katerem je uspešno porabil čas (med drugim je navdušil s posebno "trik podajo").

Jacksonville je najbolj presenetljivi udeleženec končnice. Jaguarji so lani dobili le tri tekme. Foto: Reuters

Jaguarji po letu 2017 spet v končnici
Jacksonville je v neposrednem obračunu za zmago v diviziji AFC jug (in s tem četrto mesto) premagal neposrednega tekmeca Tennessee z 20:16. Jaguarji so zaostajali večji del tekme. Odločilne točke je slabe tri minute pred koncem dosegla obramba, Josh Allen je ujel odbito žogo, z njo pretekel 37 jardov in dosegel izid tekme. Jaguarji so v končnici prvič po letu 2017, takrat so imeli tudi zadnjič pozitivno razmerje med zmagami in porazi.

Miami dobil pomoč
Za zadnje prosto mesto v Konferenci AFC pa so kandidirali New England, Miami in Pittsburgh. Sezono si je podaljšal Miami, potem ko je ugnal Jetse (11:6) in dobil pomoč Buffala, ki je premagal New England (35:23).

Finale morda na nevtralnem igrišču
Zanimiv je tudi celoten razplet te konference, v kateri je prvo mesto pripadlo Kansasu, ki ni imel težav v Las Vegasu (31:13). Chiefsi so imeli srečo, ker se je vodstvo tekmovanja odločilo, da ne dokonča tekme med Cincinnatjem in Buffalom, zato se je tudi odločilo, da če se bo v finalu konference Kansas pomeril s Cincinnatijem ali Buffalom, bo tekma odigrana na nevtralnem igrišču.

Začetek že v soboto
Končnica se bo začela že v soboto. Med drugim bodo na sporedu kar trije divizijski obračuni. Zanimivo bo v Cincinnatiju, kjer bodo Bengalsi še drugi teden zapored gostili Baltimore. V zadnjem krogu rednega dela so slavili zmago s 27:16.