Pogled skozi steklo gondole na smukaško progo v Whistlerju: dež in megla. Foto: EPA

Smukači so tako v celoti, sicer na nekoliko skrajšani progi "Dave Murray", izpeljali le en trening, ki ga je dobil Avstrijec Michael Walchhofer pred Kanadčanoma Robbiejem Dixonom in Ericom Guayem. Najboljši Slovenec je bil Andrej Šporn na 16. mestu. Prvi trening, ki je bil zaradi vremenskih razmer prekinjen po 42 tekmovalcih, je pripadel Švicarju Didierju Cuchu.

Z enim izpeljanim treningom so izpolnjeni formalni pogoji za sobotno tekmo, katere štart je predviden za 20.45 po slovenskem času. Seveda, če bo vreme to dovolilo.

Dekleta so si progo le ogledale
Ženski trening pred nedeljsko superkombinacijo je bil večkrat preložen, naposled pa prav tako odpovedan. Zaradi tega so se organizatorji že odločili, da nedeljsko tekmo preložijo. Nov datum še ni določen. Smučarke so si v petek progo le ogledale, v soboto pa bodo dobili prednost smukači, zato treninga, ki bi ga morale opraviti, ne bo.