Portugalci so evropskemu naslovu dodali še svetovnega. Foto: EPA

Na težko pričakovanem prvenstvu v Litvi, ki so ga zaradi pandemije covida-19 prestavili za eno leto, smo bili priča ponovitvi polfinala iz Kolumbije 2016. Takrat so bili zanesljivo boljši Argentinci (5:2), poznejši svetovni prvaki. Portugalci, ki so združili evropski in svetovni naslov, so se tako oddolžili za poraz iz leta 2016.

Junak Portugalske je Pany, ki je v finalu argentinsko mrežo zatresel dvakrat, prvič v 15. minuti, drugič pa v 28. minuti. V tej minuti je tudi Argentina proslavljala gol, v polno je zadel Claudino.

V izdihljajih tekme je Argentina imela strel za izenačenje, a je Portugalce rešila vratnica.

RK: Borutto 9./Argentina

Dvoranski nogomet - svetovno prvenstvo: Argentina : Portugalska, finale, prenos iz Kaunasa