Ronnie O'Sullivan je poziral s svojo partnerico Lailo. Foto: World Snooker

V soboto popoldne je sicer igral dobro, zvečer pa je bil bolj kot ne opazovalec, ampak je z nekaj sreče vseeno prenočil s tremi igrami prednosti (10:7). Kyren Wilson je nedeljski del sporeda začel na polno, dobil uvodno igro in znižal na 10:8.

Nihče si ni mislil, da je bila to njegova zadnja osvojena igra.

Prvič je bil prvak že leta 2001. Osvojil je 37 turnirjev za jakostno lestvico, s čimer je zdaj sam na vrhu te lestvice, en naslov manj ima Stephen Hendry, ki pa je edini, ki ima več naslovov svetovnega prvaka (7:6). Foto: World Snooker

Od Hendryja ga loči le še en naslov
Ronnie O'Sullivan
je začel nizati igro za igro, kaznoval je praktično vsako napako tekmeca in popoldanski del končal z vodstvom 17:8, zvečer je ekspresno dobil ostalo potrebno igro in se dokopal do šestega naslova svetovnega prvaka, s čimer se je na večni lestvici izenačil z velikanoma Stevom Davisom in Rayem Reardonom (ki je včasih deloval kot njegov svetovalec). Pred omenjeno trojko je le še Stephen Hendry, ki je v 90. letih osvojil sedem naslovov.

Zaslužil pol milijona funtov
"Nikoli ne razmišljam o naslovih. Kot otrok nikoli nisem sanjaril, da bi lahko igral v tej dvorani. Da sem lahko tukaj in sem osvojil vse te naslove, to so res sanje, ki so postale resničnost," je po dvoboju razlagal O'Sullivan, ki je z naslovom zaslužil pol milijona funtov.

To je bilo prvo tekmovanje v Veliki Britaniji v času koronavirusa, ko so bili v dvoranah lahko prisotni gledalci. Foto: World Snooker

Najstarejši prvak po letu 1978
S 44 leti je najstarejši svetovni prvak po Reardonu, ki je leta 1978 ob naslovu štel leto več. "Del mene je prepričan, da nisem igral dovolj dobro, da bi zmagal na tem turnirju, kjer prevladuje predvsem vzdržljivost. Nisem take vrste igralec, saj ne igram prav na veliko turnirjih," je še dodal.

Že leta 1996 je igral v polfinalu
V njegovih besedah je veliko resnice, saj običajno najbolje igra, ko je za zmago treba dobiti od pet do devet iger, svetovno prvenstvo pa je pravi maraton, saj morajo igralci že v prvem krogu osvojiti deset iger, v finalu pa kar 18. A O'Sullivan je vseeno maratonec svoje vrste, saj je v polfinalu svetovnega prvenstva prvič igral že daljnega leta 1996.