Jekaterina Vedenejeva je na svetovnem prvenstvu osvojila bron s trakom. Foto: Reuters

18-letna Raffaeli je v finalu mnogoboja bila dvoboj s 16-letno Nemko Darjo Varfolomeev, na koncu je prva zbrala 133,250 točke, njena glavna tekmica pa na drugem mestu 132,450. Na stopničkah je v dvorani Armejec končala še domača debitantka Stiliana Nikolova (128,800 točke), omenjena trojica pa je svojim državam že zagotovila vozovnico za olimpijske igre v Parizu leta 2024.

Izkušena Rusinja Vedenejeva, ki od leta 2018 zastopa slovenske barve, je po zgodovinski bronasti kolajni s trakom tudi v mnogoboju prikazala dobre sestave brez večjih napak. Tekmovanje – v finale mnogoboja se je uvrstila s šestim dosežkom – je končala na sedmem mestu (123,150). Tudi ta dosežek 28-letnice je najboljši za Slovenijo v mnogobojih SP-ja do zdaj.

Prvenstvo se bo v nedeljo končalo še s finali skupinskih sestav. Slovenija nima svoje ekipe.