Simon Brus je bil najhitrejši že v polfinalu, saj se je edini spustil pod 100 sekundami, zaradi dveh dotikov pa je na koncu polfinala dosegel tretji čas. V polfinalu je Martin Srabotnik dosegel 11. mesto, Matic Štrukelj pa 14. Foto: Ervin Čurlič
Eva Terčelj
Eva Terčelj je bila v polfinalu šesta. Foto: BoBo

V soboto popoldne je prvo zlato skoval Simon Brus, ki je bil najboljši med kajakaši v konkurenci mladincev. "Ko sem prišel v cilj, sem pričakoval kolajno, nisem pa si mislil, da bom zmagal, saj sta bila za menoj še dva tekmovalca na startu. Zmaga mi veliko pomeni, saj posamične kolajne z evropskega prvenstva še nimam," je povedal Brus, ki je letos sicer že osvojil zlato na članskem EP-ju v ekipni vožnji.

Zvečer še tri zlate medalje
V nočnem sporedu pa so nastopili mlajši člani - do 23 let. Zlate medalje so osvojili Luka Božič in Sašo Taljat med kanuističnimi dvojci, kajakašica Eva Terčelj ter kanuist Anže Berčič.

Zadnji dan še peto zlato
V nedeljo so bile na sporedu še ekipne tekme in tudi tu so mladi slovenski športniki navdušili. Kajakaši (Simon Brus, Martin Srabotnik in Matic Štrukelj) v mladinski konkurenci so namreč prepričljivo osvojili še peto zlato medaljo. Preostale ekipe so imene nekaj vče smole, saj so osvojili dve četrti mesti.