Alen Omić je bil edini košarkar Olimpije, ki je bil v pravi formi. Zbral je 16 točk in sedem skokov. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Slovenski prvaki so na sobotnem gostovanju v Skopju pri MZT-ju doživeli grenek poraz, zadnjeuvrščena ekipa v Ligi ABA je bila boljša z 79:74. V ponedeljek so odpotovali v Kaunas, kjer so se zelo dobro upirali v prvi četrtini. V drugem polčasu so popolnoma popustili in dosegli le 25 točk.

Ljubljančani, ki le s tremi zmagami ostajajo na zadnjem mestu v skupini, so igrali preslabo v obrambi, da bi lahko računali na ugodnejši izid. Ta bi jim prinesel zmanjšanje zaostanka za želenim osmim mestom.

Zoran Dragić se je vrnil po poškodbi, v 17 minutah je prispeval 7 točk. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Zmaji zgrešili 17 trojk
Alen Omić je bil najboljši posameznik pri zmajih s 16 točkami in 7 skoki. Yogi Ferrell je dodal 10 točk, a je zgrešil kar devet metov (4/9 za dve, 0/4 za tri). Ljubljančani so zelo slabo metali izza črte (6/23).

Sijajni Stephens nasul 28 točk
Prometej je nanizal že sedem zmag v Evropskem pokalu. Blestel je DJ Stephens, ki je nasul 28 točk. Zadel je šest trojk iz devetih poskusov. Caleb Agada, ki je bil razigran že v Stožicah, je tokrat prispeval 16 točk.

Izenačena le prva četrtina
Na začetku tekme so se Ljubljančani dobro upirali. Josh Adams je zadel dve zaporedni trojki (11:13). Ukrajinci še niso našli pravega ritma v napadu, Ilija Sidorov je prehitel sireno z metom izza črte ob koncu prve četrtine (25:24).

Prometej s serijo prostih metov do dvomestne prednosti
Na začetku druge četrtine je Prometej z delnim izidom 9:0 povedel s 34:24. Mirko Mulalić in Lovro Gnjidić sta dobila osebni napaki pri metu gostiteljev za tri točke. Trener Jurica Golemac se je pritoževal pri sodnikih in dobil tehnično osebno napako. Nekdanji zmaj Issuf Sanon je zadel pet prostih metov, Sidorov pa štiri. Do odmora je Ljubljančanom še uspelo držati priključek (52:43).

Razpad sistema v drugem polčasu
Drugi polčas sta Stephens in Sanon odprla z uspešnima metoma izza črte (58:43). Razigral se je še Agada, obramba Olimpije je bila zelo slaba. Ukrajinci so zlahka prihajali do odprtih metov in Stephens je s šesto trojko na srečanju povišal na 78:58 po 30 minutah.

Olimpija zadnjih pet minut in pol brez točke
Sredi zadnje četrtine je Rok Radović znižal na 85:68. Do konca je bilo še pet minut in 31 sekund. Olimpija do zadnjega piska sirene ni dosegla niti točke več. Delovala je kot razbita vojska, ki nima več realnih možnosti za nastop v osmini finala Evropskega pokala.

Polom Cedevite Olimpije v Kaunasu

Golemac: Zdržali smo 15 minut, nato pa smo izgubili energijo
Čestitke Prometeju za zmago. Mi smo zdržali 15 minut, nato pa smo izgubili energijo. Nismo imeli samozavesti in dobrega pretoka žoge. V drugem polčasu se nam je dvakrat uspelo približati na manj kot deset točk zaostanka, a žal moči za več ni bilo,” je povedal trener Golemac.

Omić je dodal: “Poraz boli. Moramo iti naprej. Moramo se boriti do konca. Moramo se zapreti v dvorano, trenirati, obdržati dvignjene glave in ostati pozitivni.”

V soboto neugodno gostovanje v Železnikih
V Evropskem pokalu sledi premor do 8. marca. V Ligi ABA se bodo zmaji v soboto ob 19.00 v Železnikih pomerili z FMP-jem, v ponedeljek ob 18.00 pa se bodo v Stožicah na drugi četrtfinalni tekmi Pokala Spar srečali s Triglavom iz Kranja.