Urban Lesjak je nadaljeval, kjer je končal na svetovnem prvenstvu, ko je v boju za bron proti Hrvaški ubranil nekaj ključnih žog. Foto: Twitter Celje PL
Vid Poteko in Blaž Janc
Vid Poteko in Blaž Janc - dva od šestih Celjanov, ki so na svetovnem prvenstvu osvojili bronasto medaljo. Foto: EPA
Celje ostaja v boju za končnico Lige Seha

Pivovarji so tako naredili pomemben korak k uvrstitvi na spomladanski zaključni turnir najboljše četverice.

Junak tokratne zmage Celjanov je bil Urban Lesjak, ki je zbral 19 obramb. Najboljši strelec je bil Blaž Janc s sedmimi goli.

Celjani od -2 do +6
Varovanci Branka Tamšeta so sredi prvega polčasa zaostajali s 7:9, a nato zaigrali precej bolje in si do polčasa priigrali prednost 16:12. Celjani so tudi nadaljevali odlično. Semafor je v tako v 39. minuti po golu Luke Žvižeja kazal 20:14, kar je bila dovolj velika prednost za deseto zmago v ligi.

Patrianova se je spet poškodoval
A zmago je nekoliko skalila ponovna poškodba kolenskih vezi Arthurja Patrianove. Brazilec, ki je zaigral po letu dni, se je poškodoval po le nekaj minutah igre.

Poklon bronasti šesterici
Že pred tekmo so se Celjani poklonili šestim reprezentantom Lesjaku, Jancu, Vidu Poteku, Borutu Mačkovšku, Mihi Zarabcu in Tilnu Kodrinu, ki so s Slovenijo osvojili bronasto medaljo na svetovnem prvenstvu v Franciji. Župan Bojan Šrot je šesterici predal plaketo mesta Celja.

Tamše čestita svojim fantom
"Pričakovali smo težko tekmo, kar se je tudi izkazalo. Zmage sem zelo vesel in zahvalil bi se v tem trenutku čudovitim navijačem na čelu s Florijani, ki so znali ceniti bron šesterice in naše delo, ki ga opravljamo. Želeli smo igrati hitro in s trdno obrambo, kar nam je uspevalo, veliko pa je obranil danes odlični Lesjak. Kljub utrujenosti šesterice so zbrali moči in dobro pomagali ekipi, ki je skupaj naredila to, kar smo si želeli, ter zasluženo zmagali. Naredili smo nekaj preveč napak za takšno tekmo, ki pa smo jih v drugem polčasu v večini odpravili. A borba z odličnim Meškovom je bila težka do konca, mi smo napade zdržali, zato čestitam fantom. Žal pa mi je, da koleno Arthurja Patrianove znova ni zdržalo naporov, zato vse, kar je lepega v tej zmagi, ob tem zbledi. Želim si, da ni najhujše. Kot je kazal sam, gre za obnovitev poškodbe. To je nekaj najhujšega kar se lahko zgodi mlademu rokometašu, zato mu želim vse najboljše,
" je po tekmi dejal Tamše.

V soboto v Zlatorog prihaja Kristianstad
Tamše se bo zdaj s svojimi varovanci pripravljal na izjemno pomembno tekmo Lige prvakov proti Kristianstadu, ki bo v Zlatorogu gostoval 11. februarja.