Matjaž Brumen
Matjaž Brumen je prispevel pet zadetkov, trikrat je zadel s sedmih metrov. Foto: www.alesfevzer.com
Celjani slavili, Velenjčani klonili

Ena najboljših evropskih ekip in prvak Lige Seha v preteklih dveh sezonah je upravičil vlogo favorita. Rokometaši Gorenja so priključek držali le v prvem polčasu, po katerem so na odmor odšli z dvema goloma zaostanka, ekipi pa sta bili precejšnji del prvega dela tudi poravnani. V prvem polčasu je bil v velenjskem dresu s štirimi goli najboljši Alem Toskić.

Odločil je začetek drugega dela, ko so se gostje razigrali, hitro naredili veliko razliko (15:22) in nato mirno nadaljevali. Tudi v preostalem delu tekme so Madžari vseskozi bežali za šest golov in prišli do že devete zmage na 13 tekmah. Velenjčani so ostali pri štirih na 12 odigranih tekmah.

Toskić je dosegel sedem golov, pri Veszpremu jih je Dragan Gajić prav tako dosegel sedem.

Žvižej blestel v Zlatorogu
Celjani so še v torek v Zlatorogu igrali tekmo osmine finala Pokala Slovenije, ko so visoko ugnali Ormož. Z Metalurgom so se pomerili že pred dobrim mesecem, ko so takrat v Skopju po napetem obračunu prišli do zmage s 25:23.

V prvem polčasu si gostitelji pred 600 gledalci niso priigrali večje prednosti (17:15). V drugem delu so se prebudili gostje, sicer predzadnja ekipa na lestvici. Z Žarkom Peševskim so se približali na 19:18, a so nato varovanci Branka Tamšeta znova ujeli ritem. Izbranci Lina Červarja so izbrali igro brez vratarja, kar se jim v zadnjem delu tekme ni preveč obrestovalo, saj so prejeli kar nekaj golov čez celo igrišče. Celjani so tako naredili razliko in se veselili osme zmage.

Pri domačih je bil z devetimi goli najboljši Luka Žvižej, medtem ko jih je pri Metalurgu Nemanja Obradović dosegel sedem.