Slovenski prvaki so v desetih dneh še drugič na kolena spravili tekmece iz Slavonije, s skupno deveto zmago pa so se prebili na četrto mesto, ki prinaša nastop na sklepnem turnirju.

V prvem polčasu se je odvijal izenačen boj, hrvaška zasedba - v njej igrajo trije slovenski rokometaši David Špiler, Gregor Lorger in Saša Barišić-Jaman - je bila povsem konkurenčna. Celjani so prvič povedli v 13. minuti s 7:8. Drugi polčas je minil v absolutni prevladi varovancev Branka Tamšeta, ki so med 34. in 37. minuto naredili delni izid 0:4 in povedli s 17:20, v 40. minuti pa po golu Žige Mlakarja prvič na tekmi vodili za štiri gole (18:22).

V zadnjih dvajsetih minutah so Celjani igrali zbrano in modro, gostitelje so vseskozi držali na varni razdalji, tudi po zaslugi vratarja Urbana Lesjaka, ki je zbral 14 obramb. V 52. minuti so po zadetku Tilna Kodrina povišali na +6 (24:30) in jasno je bilo, da bosta točki romali v Celje. Najvišjo prednost so si priigrali tik pred koncem tekme (25:35).

Strelsko najučinkovitejša sta bila Luka Žvižej z osmimi in Blaž Janc s sedmimi goli.
Celje in Gorenje bosta naslednji tekmi v Ligi Seha odigrala na začetku februarja.
Liga Seha:
NEXE - CELJE PIVOVARNA LAŠKO
26:35 (15:15)
Nuić 6 ... Špiler 3, Barišić-Jaman 2; Žvižej 8, Janc 7, Kodrin 4, Lesjak 14 obramb in zadetek.