Kodrin rešetal mrežo Metalurga

Slovenski rokometni prvak je po peti zmagi napredoval na tretje mesto v omenjeni ligi.

Varovanci Branka Tamšeta so v prvem polčasu prikazali toplo-hladno predstavo. Začeli so na najboljši možni način (3:0), vse tri gole pa je po bliskovitih nasprotnih napadih dosegel Gal Marguč. Nato so vidno popustili in tekmecem iz makedonske prestolnice dovolili, da so jih skorajda ujeli (5:4), po obdobju izenačene igre pa so med 20. in 26. minuto naredili delni izid 4:1 za vodstvo s 14:9.

V končnici prvega in v začetku drugega polčasa pa so gostitelji vidno popustili in tekma je bila v 34. minuti na uvodnem izhodišču (16:16). V nadaljevanju so Celjani vendarle pokazali svoje "rokometne mišice", zaigrali agresivno v obrambi in s hitro igro povsem dotolkli goste iz Skopja. Največjo prednost so si priigrali prav v končnici tekme (34:25).

V celjski ekipi se je izkazal vratar Urban Lesjak z 19 obrambami, najbolj učinkovita pa sta bila Tilen Kodrin in Matic Grošelj. Prvi je dosegel deset, drugi pa šest zadetkov.