Slavje Celjanov se je začelo na parketu ... Foto: Aleš Fevžer
Celje Pivovarna Laško
... nato pa je v garderobi pivo teklo v potokih. Foto: Aleš Fevžer
Gašper Marguč
Gašper Marguč je bil neustavljiv za obrambo Gorenja. Dosegel je kar devet zadetkov. Foto: Aleš Fevžer
Mario Šoštarič
Mario Šoštarič in soigralci so bili popolnoma nemočni. Foto: Aleš Fevžer
Po štirih letih Celjani znova prvaki

Izbranci Branka Tamšeta se veselijo 18. naslova državnih prvakov. Na začetku srečanja so povedli s 5:0 in Velenjčani so bili pred 3.000 gledalci popolnoma nemočni.

Celjski rokometaši so po sušnih štirih letih znova osvojili državno prvenstvo. Po rednem delu jim ni kazalo najbolje, saj so za Velenjčani zaostajali kar za pet točk, v končnici pa so izkoristili blede predstave tekmecev iz Šaleške doline in si s pomočjo treh okrepitev iz razpadlega Dinama iz Minska (prišli so David Miklavčič, Borut Mačkovšek in Uroš Bundalo) ter 100-odstotnim izkupičkom na desetih tekmah priigrali lovoriko.

Zelo se je poznala odsotnost Staša Skubeta
Celjani na odločilnem dvoboju, na katerem jim je za naslov prvaka zadostoval že neodločen izid, niso mogli računati na poškodovanega reprezentančnega ostrostrelca Mačkovška, v še večjih kadrovskih težavah pa so bili gostitelji. "Ose" so ostale brez poškodovanega ideologa Staša Skubeta, ki se je s soigralci resda ogreval, a na tekmi, na kateri se je v tej sezoni zbralo rekordno število gledalcev, ni stopil na igrišče.

Velenjčani so se približali na dva gola, več ni šlo
Celjani so začeli sanjsko, hitro so si priigrali pet golov prednosti. V nadaljevanju njihova premoč ni bila več tako izrazita, še najbolj kritične trenutke so doživeli med 18. in 20. minuto, ko so gostitelji izkoristili izključitvi Ivana Sliškovića in Sebastiana Skubeta ter se Celjanom približali na dva gola zaostanka (8:10). Končnica prvega polčasa je znova minila v znamenju rokometašev iz mesta ob Savinji, ki so na odmor odšli z zalogo štirih zadetkov (13:17).

Prednost v drugem polčasu le še narasla
V 38. minuti so si gostje priigrali sedem golov prednosti (14:21), nekajkrat povedli tudi z desetimi, in tekmo mirno pripeljali do konca. Letošnja sezona je tako minila v znamenju Celjanov, ki so v začetku marca slavili zmago tudi v pokalnem tekmovanju.

Marguč neustavljiv
V celjski ekipi sta bila najučinkovitejša Gašper Marguč z devetimi in Sebastian Skube s sedmimi goli. Za velenjsko je Marko Dujmovič prispeval osem, Senjanin Burić, Mario Šoštarič in Nejc Cehte pa po štiri zadetke.