Dvoboj je bil zelo zanimiv za trenerja velenjske ekipe Zorana Jovičića oziroma za njegova sinova. Enej igra za Gorenje, Staš brani barve Kopra. "To bo nekaj novega za oba, saj nisva vajena igrati drug proti drugemu. Mislim, da bom kar motiviran in mu ne bom pustil dihati," je povedal Staš, ki pa je igrišče na koncu zapustil sklonjene glave.

Jovičić po veliki zmagi v Kopru: Zdržali smo do konca

Gostitelji so bili v uvodnih minutah povsem enakovreden nasprotnik, povedli so s 5:2, nato pa je Velenjčanom na krilih Eneja Slatinka Jovičića in znova odličnega vratarja Aljaža Panjtarja uspel delni izid 5:0, po katerem je domači trener Uroš Rapotec zahteval minuto odmora. Koprčani so se pozneje vrnili, izenačili so izid na 10:10, a so Velenjčani hitro spet pobegnili, izid ob polčasu je s petim zadetkom postavil Tilen Sokolič.

Strelski mrk Gorenja in skorajšnja vrnitev Kopra
V prvem polčasu smo bili priča hitri in dinamični igri, ki se je nadaljevala tudi v drugem delu. Že takoj so Velenjčani kaznovali dve napaki nasprotnika v napadu in prek Matica Verdinka povedli s +5 (12:17). Gorenje je imelo v naslednjih minutah vse niti igre v svojih rokah, potem pa je doživelo krizo. Koprčani, ki so igrali kot v transu, so strnili obrambno vrsto, v napadu pa so pridno polnili gol nasprotnika, ki so se mu približali na vsega dva zadetka zaostanka (26:28), ko je v polno zadel Matevž Žagar. Strelski post Velenjčanov, ki je trajal več minut, je nato na drugi strani iz mrtvega kota vendarle končal Ibrahim Haseljić (26:29).

Koprčani so se gostom povsem približali v zaključku tekme, a za vrnitev oziroma celo preobrat jim je zmanjkalo časa in nekaj športne sreče. Foto: www.alesfevzer.com

Napeto do konca, a zmaga odšla v Velenje
Razplamtel se je boj za zmago, Žiga Smolnik je imel s sedmih metrov priložnost, da zaostanek stopi na -1, a je svoj strel z bele točke zapravil. Pozneje bi lahko na gol zaostanka znižal še koprski vratar Luka Logar, a je njegov strel čez celo igrišče končal v vratnici. Ozračje je bilo v končnici napeto, med drugim je Rok Marič prejel tudi rdeči karton, za 29:30 pa je vendarle zadel Staš Slatinek Jovičić. Velenjčani so imeli v zadnji minuti napad za potrditev zmage, Domen Tajnik je s sedmih metrov zadel v zadnji sekundi za končnih 29:31.