Konrad Wilczynski je Srbiji zabil 6 golov. Foto: EPA
Islandija
Islandci so potrdili, da so kandidati za najvišja mesta. Foto: EPA
Norveška
Norveška je v 1. delu izgubila le proti Hrvaški. Foto: EPA

Srbija je dobila polčas z 18:15, a so v nadaljevanju Avstrijci hitro izničili prednost, nato pa med 45. in 50. minuto naredili delni izid 5:0 (29:24), po katerem se Srbi niso več pobrali. Viktor Szilagyi je za zmagovalce dosegel 9 golov, Robert Weber pa 7.

Hrvati pred "domačimi navijači" strli Ruse
Hrvaška
je dosegla še tretjo zmago. V Gradcu, kjer so dvorano zasedli hrvaški navijači, je s 30:28 padla Rusija. Rusi so v 46. minuti povedli s +3 (24:21), vendar je Hrvatom po dveh golih Manuela Štrleka uspelo izenačiti. Minuto in pol pred koncem je odločilni gol dosegel Drago Vuković (29:28). Na drugi strani je Mirko Alilović ubranil poskus Alekseja Rastvorceva. Končni izid je po izteku časa s sedemmetrovke postavil Ivan Čupić, ki je bil z 8 goli najučinkovitejši Hrvat. Na drugi strani je Konstantin Igropulo kar 12 zatresel hrvaško mrežo.

Danci občutili moč Islandcev
Islandci so v zadnjih sekundah izpustili zmagi nad Avstrijo in Srbijo, zato pa so vso jezo stresli nad evropskimi prvaki Danci (27:22). Tekma je bila izenačena do 19. minute (11:11), nato pa so severnjaki stopili na plin. Vodstva niso več izpustili iz rok. Gudjun Valur Sigurdsson je dosegel 6 golov.