Vid Kavtičnik po prvih napovedih zaradi bolečin naj sploh ne bi igral, na koncu je bil celo prvi slovenski strelec. Šest od sedmih golov je dosegel iz sedmih metrov. Foto: Reuters
Avstrijci porazili slovenske rokometaše

Avstrijci, sicer gostitelji prvenstva, so na pripravljalnem turnirju v Linzu slavili s 33:31. Slovenci so bili prvih 20 minut na pravi poti, saj so ob jekleni obrambi nasprotnikom dovolili le pet zadetkov, sami pa suvereno držali prednost osmih, devetih zadetkov. Sledilo je mučnih zaključnih 10 minut prvega dela ter še bolj mučen celoten drugi polčas.

Vugrinec sam nekaj časa držal korak
Avstrijci so na odmor odšli z nizom 0:4 (17:13), v nadaljevanju pa slovensko obrambo preluknjali z vseh strani. Renato Vugrinec je nekaj časa ob 100-odstotnem izkupičku (5/5) še držal korak z nasprotnikom, vendar se potapljajoče ladje ob prevelikem številu tehničnih napak ni več dalo rešiti.

Mayr in Bauer nerešljivi uganki
Viktor Szilagyi
je izenačil na 23 v 46. minuti, le minuto zatem je Lucas Mayr (vseh 7 golov v drugem delu), gostitelje prvič na tekmi povedel v vodstvo (23:24), kasneje lepe prednosti niso več zapravili. Prvi njihov junak je bil vratar Thomas Bauer.

Resda brez nekaterih pomembnih igralcev, toda ...
Serdarušić v svoji prvi tekmi na slovenskem selektorskem mestu ni mogel računati na Aleša Pajoviča, Uroša Zormana, Miladina Kozline, Davida Razgorja, Dušana Podpečana in Boštjana Kavaša. Torej, nekaterih najbrž ključnih členov moštva, vendar to ne bi smelo biti opravičilo. Za Slovenci so v okviru prvega ciklusa priprav, ki se bo končal v nedeljo proti Švici, štirje dnevi treningov na Rogli.