Slovenske rokometaše čakata še tekmi proti Norveški in Češki. Foto: EPA

Z devetimi zadetki najboljši strelec Slovenije Luka Žvižej je 15 sekund pred koncem zgrešil strel s sedmih metrov za izenačenje.
Varovanci Zvonimirja Serdarušića so pred 3.000 gledalci že v prvem polčasu povedli za štiri gole in ob odmoru vodili z 19:18, tudi v drugem delu pa imeli skoraj ves čas pobudo. V 39. minuti so znova vodili za štiri zadetke (24:20), a je že pet minut pozneje prednost Slovenije skopnela na le še gol (26:25). V 49. minuti so Slovenci znova nekoliko ušli (29:26), vendar so Danci uspeli izenačiti na 30:30 in nato povesti. Na 35:35 je gostom še uspelo poravnati izid, na 36:36 pač ne.
Slovenija se bo v soboto pomerila s Češko, v nedeljo pa še z Norveško. Na prvi petkovi tekmi je Norveška premagala Češko s 33:28 (17:13).