Konrad Wilczynski proslavlja nenadejan uspeh gostiteljev prvenstva. Foto: EPA
Islandski rokometaši
Islandski rokometaši so poklapano zapuščali igrišče. Foto: EPA
Mladi hrvaški navijač
Mladi hrvaški navijač se je veselil druge zmage svojih ljubljencev. Foto: EPA

Avstrijci so si remi priborili štiri sekunde pred koncem, ko je iz svoje polovice igrišča zadel Markus Wagesreiter (glej video spodaj). Njihov selektor je Islandec Dagur Sigurdsson, ki je v karieri zbral več kot 100 nastopov za islandsko reprezentanco.
Stefansson podaril dve žogi
Naši severni sosedje že v prvem polčasu tekmecem niso pustili dihati in povedli s 13:10. Islandci so odgovorili s petimi zaporednimi zadetki in na odmor odšli s prednostjo 17:20. V drugem polčasu so jih Avstrijci ujeli pri izidu 25:25.

V 56. minuti so "severnjaki" znova ušli na tri gole (32:35) in tudi v zadnji minuti še vodili s 34:37, nato pa so gostitelji prvenstva do konca na neverjeten način dosegli še tri zadetke. Olafur Stefansson jim je podaril dve žogi, Wagesreiter pa je končni izid postavil v prazno mrežo, potem ko se je islandski vratar spotaknil.

Hrvaška je šele v zadnjih 10 minutah strla odpor Ukrajine (28:25). Ukrajinci so prvi polčas dobili s 14:12 in tudi sredi drugega še vodili z 20:18.
Katastrofalna končnica Rusov
Norvežani so z 28:24 premagali Ruse. Odločilno prednost so si priigrali z delnim izidom 5:0, ko so ušli na 28:22. Rusi od 46. do 60. minute niso dosegli niti enega zadetka! Danci so ves čas suvereno vodili proti Srbom in na koncu slavili z 28:23.