Ademar Leon se je oddolžil Gorenju

Velenjčani so slabo začeli tekmo, saj so domači hitro ušli na štiri zadetke prednosti (3:7). Gorenje se je v nadaljevanju pobralo s tremi zaporednimi goli in imelo celo napad za izenačenje, a se je v domačih vratih nekajkrat izkazal vratar Ignacio Garcia Biosco. Ademar je polčas dobil s 15:13. Niko Medved je dosegel šest golov.

Tudi drugi del so varovanci Željka Babića začeli neposrečeno, brezidejno v napadu. Leon je to izkoristil in v 40. minuti z golom Juanja Fernandeza prvič na tekmi povedel s +5 (19:14). Domači so v nadaljevanju brez težav držali lepo prednost, medtem ko pri osah ni bilo moči za preobrat. Ko sta bila v 50. minuti pri izidu 22:17 zapored izključena Robert Markotić in Matjaž Brumen, je bilo upov gostov pravzaprav konec. Medved je dosegel sedem golov, Nejc Cehte jih je dodal pet.

V preostalih tekmah skupine C je Elverum s 26:22 ugnal Kadetten, Skjern pa s 36:23 Dinamo Bukarešto.

Gorenje bo v četrtek ob 19.00 gostilo Dinamo iz Bukarešte.