Mirjeta Bajramoska
Prodor Mirjete Bajramoske. V vratih Budućnosti je odlično branila Marta Žderić. Foto: www.alesfevzer.com
Krimovke brez možnosti proti Budućnosti

Pred 450 gledalci v Stožicah je hitro postalo jasno, kako se bo odvijalo srečanje. Gostje so namreč v 12. minuti vodile z 9:3, v 19. pa je Cristina Neagu zadela za 12:5.

Polčas se je končal s 16:8. Drugi del so Črnogorke začele z delnim izidom 3:0 (19:8), nato pa le malo popustile, tako da so krimovke lahko ublažile poraz. Pri Ljubljančankah so se med strelke vpisale le štiri (!) igralke. S sedmimi goli je bila najboljša Tamara Mavsar.

Marta Bon, trenerka Krima Mercatorja: "Najbolj mi je žal, da smo tako jalovo začele tekmo. V napadu res nismo mogle priti do priložnosti. Če smo prišle, je vratarka naredila svoje. Očitno smo bile tudi pri strelih predvidljive. V drugem polčasu se je pokazalo to, k čemur težimo. V prvem polčasu smo bile počasne, nismo izvajale hitrih centrov, ne protinapadov. Očitno je bilo preveč strahospoštovanja do Budućnosti, ki je res vrhunska ekipa. V prihodnje bomo poskušale podaljševati kakovostna obdobja igre, vsaka tekma pa znova pokaže, da nas čaka veliko dela, in razkrije naše omejitve. Ampak po slabem prvem delu smo se vrnile, kar je dober pokazatelj. Elizabeth Omoregie je tudi pokazala, kako se bori, bila je drzna, hitra, neustrašna. Želim si, da bi jih bilo še več takšnih. Ona ima potencial za vrhunski rokomet, vse ga pač nimajo."

Krim bo v naslednjem krogu, 1. marca, gostoval pri Thüringerju.