Tilen Strmljan je bil s petimi zadetki najboljši strelec Celja. Foto: EPA

Po Aalborgu, Barceloni, Nantesu, Kielcah in Elverumu so bili od Celjanov boljši še tradicionalni tekmeci iz Szegeda, edino zmago so slovenski prvaki dosegli doma proti Kielu.

Celjani so dobro odprli obračun. Po štirih minutah so povedli z 1:3, nato pa so se v njihovo igro prikradle napake, kar so "slovensko obarvani" gostitelji, pri katerih igrajo Dean Bombač, Matej Gaber, Borut Mačkovšek in Mario Šoštarić, hitro izkoristili. V 9. minuti so izenačili na 3:3, le minuto pozneje pa so jim Štajerci že gledali v hrbet (4:3).

Varovanci Alema Toskića so do sredine prvega polčasa kljubovali tekmecem, po izidu 11:11 pa se jim je povsem ustavilo v napadu. Po kar 12-minutnem strelskem postu so tik pred odhodom na odmor zaostali za sedem golov (18:11).

V drugem polčasu se razmerje moči na igrišču ni bistveno spremenilo. Celjani so bili še naprej v podrejenem položaju, največji primanjkljaj v golih pa so si pridelali sredi druge polovice drugega polčasa, ko so zaostajali za deset zadetkov (26:16 in 27:17), in tik pred zadnjim zvokom sirene (36:26).

Najučinkovitejši pri Celjanih je bil Tilen Strmljan s petimi goli.

Celjska zasedba bo naslednjo tekmo odigrala prihodnjo sredo, ko Szeged prihaja v dvorano Zlatorog.