Čeprav so bili Celjani na drugi tekmi precej bližje francoskim tekmecem, so na koncu prevladale pariške izkušnje in predvsem kakovost. Dvoboj po prvi tekmi, ki jo je PSG dobil za 13 golov, ni imel pretiranega tekmovalnega naboja, so se pa slovenski rokometaši večji del tekme pogumno borili proti velikanu svetovnega rokometa.

Celjsko moštvo je lahko na povratni tekmi znova računalo na Vida Poteka in Tilna Kodrina. Prvi je hitro naletel na težave z izključitvami, saj je imel po 11 minutah na računu že dve. Gostitelji so imeli ves čas majhno prednost, četudi so nekajkrat pred vrati zapravili stoodstotne priložnosti. Celjani so se tudi zaradi tega po 17 minutah približali na le gol razlike (7:8). Pozneje so domači rokometaši malce stopili na plin, si priigrali nekaj golov prednosti, a so sproščeni gostje ohranjali stik. Po 30 minutah je zaostanek znašal dva gola (12:14).

Zvezdniki PSG-ja znova premočan tekmec

Dvakrat so se v drugem polčasu Celjani približali le na gol zaostanka, po 16:17 pa so Parižani hitro pobegnili in s petimi zaporednimi zadetki povedli za osem golov (25:17). V zaključku dvoboja se tudi pariški zvezdniki niso več pretirano naprezali za visoko prednost, Celjani pa so evropsko sezono sklenili s častnim porazom. Pri slovenskih državnih prvakih se je s šestimi zadetki najbolj izkazal Kristjan Horžen, Matic Grošelj jih je dodal pet. Pri domačih je bil s sedmimi najbolj učinkovit Dylan Nahi.

Celjani so v tej sezoni Lige prvakov dosegli štiri zmage in vpisali deset porazov v skupinskem delu tekmovanja, kar je zadoščalo za sedmo mesto, od osmine finala pa so se poslovili s skupnim porazom 48:68. Varovance Tomaža Ocvirka v preostanku sezone čakajo le še boji na domačih tleh.