Ivan Čupić je bil proti Poljakom zelo razigran. Foto: MMC RTV SLO

Velenjčani so srečanje začeli relativno dobro, a kmalu podlegli natančnim strelom nasprotnika in v 12. minuti zaostali za tri gole (6:9). Z delnim izidom 3:0 je Ivan Čupić v 15. minuti rezultat izenačil, nato pa so domači zopet padli v zaostanek. V izdihljajih prvega polčasa so rokometaši Gorenja izkoristili izključitev Rafala Glinskija, izid (16:16) pa je s krilnega položaja znova izenačil nekdanji rokometaš Ormoža Marko Bezjak.

Skok z obrambami začel preobrat
Na začetku drugega polčasa so Velenjčani povedli prvič na tekmi (18:17). To jim je znova uspelo nekaj minut pozneje, ko je po obrambi Matevža Skoka iz protinapada za 24:23 zadel Jure Natek. Prav Skok je s tremi zaporednimi obrambami proti koncu tekme poskrbel za preobrat, ki ga je štiri sekunde pred koncem srečanja z ubranjeno sedemmetrovko rešil Gajić.