Patrik Laine je s sedmimi goli prvi finski strelec v Rusiji. Laine je komaj dopolnil 18 let, letos je že bil prvak do 20 let in MVP končnice finske lige, kjer je s Tapparo postal prvak. Foto: Reuters

združila naslove svetovnih prvakov med člani in igralci do 20 ter 18 let.

Pred zadnjim tekmovalnim dnevom na svetovnem prvenstvu v hokeju na ledu nam je vprašanje posredoval hokejist Miha Rebolj.

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju. Odgovore lahko preverite v arhivu.

745. Katera hokejska reprezentanca, če sploh, je v eni sezoni osvojila naslov svetovnih prvakov med člani in konkurencah do 20 in 18 let?

Miha Rebolj

Vsi turnirji imajo različno zgodovino, članska prvenstva tako trajajo že od leta 1920 (olimpijski turnir je štel tudi za naslov svetovnega prvaka). Prvi uradni SP igralcev do 20 let je bil odigran leta 1977 (že tri leta prej je bil odigran prvi neuradni turnir), najmlajši hokejisti pa na svetovnih prvenstvih igrajo od leta 1999.

Do zdaj še nobeni reprezentanci ni uspelo združiti trojčka naslovov, letos imajo zato priložnost Finci, ki so postali prvaki v kategoriji do 18 in 20 let, igrali pa bodo tudi v finalu med člani, kjer so njihova zadnja ovira Kanadčani.