Na portalu Športni SOS zato odgovarjamo na vaša košarkarska vprašanja. Še vedno ste vabljeni k postavljanju vprašanj (ne glede na šport).

Vabljeni k sodelovanju

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju.

Športni SOS deluje tudi v avdioobliki ‒ naročite se na podkast SOS-odmev!

Sorodna novica Težko prigarana zmaga neprepričljive Slovenije

1646. Slovenska košarkarska reprezentanca je v uvodni četrtini proti Ukrajini dobila le devet točk. Kdaj je nazadnje v prvih desetih minutah dobila manj kot deset točk?
Mihael Fartek

To je bilo pred štirimi leti, ko je Slovenija v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo v gosteh premagala Bolgarijo s 83:78, prvi del tekme pa se je končal z izidom 22:9. Gostitelji so se takrat že v drugi četrtini vrnili v igro in Slovenija je vse do konca trepetala za zmago.

1647. Na koliko tekmah je Sloveniji do zdaj v prvi četrtini uspelo tekmece spustiti pod desetimi točkami?

Od leta 2001, odkar na tekmovanjih pod okriljem FIBE potekajo četrtine, se je to zgodilo na 13 tekmah. Omenimo le tiste tekme, ki so imele tekmovalni naboj (torej veliki turnirji in kvalifikacije za njih).

DatumTekmovanjeIzid1. četrtina
10. 9. 2007evropsko prvenstvo Slovenija ‒ Nemčija 77:47 30:9
2. 9. 2010svetovno prvenstvoSlovenija ‒ Iran 65:6019:6
5. 9. 2010svetovno prvenstvoSlovenija ‒ Avstralija 87:5816:8
3. 9. 2016kvalifikacije za EPBolgarija ‒ Slovenija 78:839:22
28. 11. 2020kvalifikacije za EPSlovenija ‒ Ukrajina 84:7333:9

1648. Koliko pa je Slovenija prejela najmanj točk v prvih četrtinah na kateri koli tekmi?

Na to vprašanje sem že odgovoril leta 2013, v sedmih letih se rekord ni spremenil, ta je še vedno iz zgoraj omenjenega svetovnega prvenstva, ko je Slovenija proti Iranu prejela le šest točk.