Rafael Nadal je dosegel 51. zmago v Wimbledonu, s katero se je izenačil z legendarnim Bjornom Borgom na osmem mestu po številu uspehov v All England Clubu. Foto: Reuters
Nadal brez težav med 16 najboljših

Nadal je v slabih dveh urah nadigral Francoza. Ta je dobil zadnji medsebojni dvoboj lani v Šanghaju, a je bila statistika na strani Španca, ki je na 13 obračunih slavil devetkrat.

Tsonga ni bil kos Nadalu. Foto: Reuters

Nadal, ki je unovčil pet od enajstih priložnosti za brejk, imel pa je skoraj dvakrat več winnerjev (razmerje 35:17), je izgubil le devet točk na svoj servis, tekmecu pa je prepustil le sedem iger.

Dvoboj je Rafa začel silovito, nasprotniku je odvzel servis, povedel s 4:1, po tem pa se Tsongaju ni uspelo več vrniti v igro. Tudi v drugem nizu je Nadal odvzel servis nasprotniku za vodstvo 2:4. Tsonga je imel v tretjem nizu tri zaključne žogice za znižanje zaostanka na 5:2, a si Nadal v naslednji igri ni dovolil napake, tako da je izkoristil prvo zaključno žogico za novo uvrstitev med najboljših 16 v Wimbledonu.

"Nihče si ne želi Tsongaja v 3. krogu Wimbledona, toda to je bil preprosto moj dan. Igral sem dobro od začetka do konca, odlično sem serviral, vračal, bekhend je bil dober ... vse je delovalo popolno," je po zmagi dejal Nadal.

Osem naslovov v Wimbledonu že ima Roger Federer, ki je v četrtem krogu ugnal Francoza Lucasa Pouilleja s 7:5, 6:2 in 7:6. V naslednjem krogu ga čaka Italijan Matteo Berrettini. Foto: Reuters
Federer s 3:0 v osmino finala Wimbledona

Federer drugič premagal Pouilleja
Za njima sta osrednje igrišče zasedla osemkratni zmagovalec Wimbledona Federer in Pouille. To je bil drugi medsebojni obračun Švicarja in Francoza, prvega je pred petimi leti v Parizu dobil Federer, tudi tokrat je bil boljši.

Švicar se je za zmago v prvem nizu moral potruditi. Nasprotnika sta bila izenačena (5:5), v 11. igri pa je Federer ubranil še drugo priložnost za brejk Pouilleja za vodstvo s 5:6. V naslednji igri je nasprotnika dotolkel z odvzetim servisom. V drugem nizu je Federer nadaljeval dobro igro iz končnice prvega niza, povedel je z 0:4. Pouille je na niz šestih zaporednih iger Federerja odgovoril z dvema dobljenima igrama za znižanje zaostanka na 4:2. Več kot to Francozu, ki je v drugem nizu trikrat izgubil servis, ni uspelo, Švicar je niz gladko dobil.

Spet nekoliko zanimivejši je bil tretji niz, Pouille je ubranil prvo zaključno žogico Federerja, izenačil je na 6:6. Sledil je podaljšan niz, v katerem je Roger z odličnim servisom končal srečanje po dobrih dveh urah.

Fabio Fognini je dejal, da je bil večino dvoboja slabe volje in da z nastopom zagotovo ni zadovoljen, ker je imel dobre možnosti za zmago. Foto: Reuters

Fognini o bombi v Wimbledonu
Italijan Fabio Fognini je po izgubljenem dvoboju z Američanom Tennysom Sandgrenom – slavil je s 6:3, 7:6 (12), 6:3 – svojo jezo stresel na igrišče, ki naj ne bi bilo dovolj dobro, zato "bi morala v Wimbledonu eksplodirati bomba", poroča francoska tiskovna agencija AFP. "Ni pravično igrati tu. Prekleti Angleži. Upam, da bo v tem klubu eksplodirala bomba. Ko bi vsaj vse skupaj razneslo," se je pritoževal 12. nosilec v Wimbledonu.

Gledalec se je zgrudil in prekinil dvoboj
V Wimbledonu je odmeval še en dogodek. Dvoboj med Kazahstancem Mihajilom Kukuškinom in Argentincem Jan-Lennardom Struffom, slavil je Kukuškin s 6:3, 7:6 (5), 4:6, 7:5, je bil za daljši čas prekinjen, saj se je gledalec zgrudil na tribuni. Reševalci so mu nudili prvo pomoč in ga oživljali, do prihoda reševalnega vozila pa so morali vsi zapustiti igrišče številka 12.

Serena Williams se poteguje za 24. naslov na turnirjih za grand slam, s katerim bi se izenačila z rekorderko Margaret Court. Foto: Reuters

Nišikori do 400. zmage
Japonec Kei Nišikori se je četrtič uvrstil med 16 najboljših v Wimbledonu. Osmi nosilec je izločil Američana Steva Johnsona s 6:4, 6:3 in 6:2. Nišikori je dosegel 400. poklicno zmago in izenačil rekord rojakinje Aj Sugijama, ki je prav tako štirikrat igrala v osmini finala Wimbledona.

Serena in Bartyjeva naprej
Zmagovalka 23 turnirjev za grand slam Serena Williams je že napredovala v osmino finala, potem ko je s 6:3 in 6:4 premagala Nemko Julio Görges. Williamsova ima v soboto na sporedu še en dvoboj. V mešanih dvojicah bo moči združila z britanskim ljubljencem Andyjem Murrayjem. Ameriško-škotska naveza se bo pomerila z Alexo Guarachi iz Čila in Nemcem Andreasom Miesom. Tudi prva nosilka Avstralka Ashleigh Barty je gladko napredovala v naslednji krog. Britanki Harriet Dart je oddala le dve igri (6:1, 6:1).