Kapetan Yannick Noah se veseli zmage Adriana Mannarina. Foto: Reuters
Borna Ćorić je blestel v Osijeku. Foto: Reuters
Alexander Zverev je bil junak v Patrick Rafter Areni v Brisbanu. Foto: Reuters

Branilki naslova Franciji je zmago s 3:1 nad Nizozemsko v Albertvillu v prvem nedeljskem dvoboju priigral prvi igralec domačih Adrian Mannarino, ki je s 4:6, 7:6, 7:5, 6:7 in 7:5 premagal prvi lopar Nizozemske Robina Haaseja.

S tem se je 25. igralec sveta odkupil za petkov presenetljiv poraz proti 369. igralcu na svetovni lestvici Thiemu de Bakkerju. Za Francijo so točke osvojili še Richard Gasquet proti Haaseju ter par Pierre-Hugues Herbert in Nicolas Mahut proti Haaseju in Jean-Julienu Rojerju.

Fognini znova besen na sodnika
Francozi bodo v četrtfinalu igrali v gosteh proti Italiji, ki je v gosteh premagala gostiteljico Japonsko s 3:1. Italiji je zmago po štirih urah igre proti Juičiju Sugiti s 3:6, 6:1, 3:6, 7:6 (6) in 7:5 prigaral Fabio Fognini. Tudi preostala posamična dvoboja sta se odločala v petem nizu, v 19 urah igre med obema reprezentancama pa ni manjkalo niti Fogninijevih že tradicionalnih izpadov.

V četrtem nizu današnjega dvoboja proti Sugiti se je 30-letni Italijan zaradi nestrinjanja z eno izmed odločitev linijskih sodnikov - ta se je po preverjanju s sokoljim očesom sicer izkazala za pravilno - spravil na glavnega sodnika. Izpad je trajal celih pet minut, vmes je Italijan večkrat z loparjem udaril po stebričku mreže in pozneje še ob tla.

Srbi brez Đokovića nemočni
Belgija je s 3:1 premagala Madžarsko, ki je edino točko lanski finalistki odščipnila v igri dvojic. V prvem nedeljskem dvoboju v Liegu je David Goffin premagal Martina Fucsovicsa v štirih nizih 7:5, 6:4, 3:6 in 6:2 in tako lanski finalistki v četrtfinalu zagotovil srečanje v gosteh z ZDA, ki je slavila proti Srbiji že po sobotni igri dvojic v gosteh.

Ćorić nadigral Shapovalova
Tudi Kazahstanci so si napredovanje proti oslabljenim Švicarjem, ki so igrali brez Rogerja Federerja in Stana Wawrinke, zagotovili že v soboto. V četrtfinalu se bodo srečali s Hrvati, ki so v Osijeku danes na krilih Borne Ćorića premagali Kanado s 3:1.

V srečanju prvih loparjev obeh reprezentanc je Ćorić, ki je trenutno 47. na svetovni lestvici, v treh nizih v vseh pogledih nadigral eno mesto nižje uvrščenega Denisa Shapovalova in tako slavil s 6:4, 6:4 in 6:4. Shapovalov je v soboto gostom priboril edino točko z zmago nad neizkušenim Viktorjem Galovićem.

Norrie ni zmogel še druge senzacije
V zadnjem četrtfinalu bosta igrali še Nemčija in Španija. Ta je s 3:1 premagala Veliko Britanijo, ki je na pesku v Marbelli nudila veliko večji odpor od pričakovanega. Že v petek so tako Britanci s presenetljivo zmago Camerona Norrieja proti Robertu Bautisti Agutu domačinom vzeli točko. Španci so nato brez težav dobili dvoboj dvojic, napredovanje pa jim je danes zagotovil Albert Ramos Vinolas z zmago nad Norriejem v štirih nizih 7:6, 2:6, 7:6 in 6:2.

Zverev odpravil Kyrgiosa
Prvi nemški igralec Alexander Zverev je v Brisbanu dobil dvoboj proti Nicku Kyrgiosu s 6:2, 7:6 in 6:2. Aduta gostiteljev je motila poškodba komolca.