Ameli Klopfenstein je dobila superveleslalom v Les Diableretsu. Foto: Reuters

Ta je bila na prizorišču Les Diablerets najhitrejša v superveleslalomu. Prvo srebrno kolajno ima tudi sogostiteljica iger Francija. To je osvojila Caitlin McFarlane.

Razlike med najboljšimi so bile precej majhne. Francoska predstavnica je za zmagovalko zaostala le osem stotink sekunde.

Noa Szollos je poskrbela za presenečenje dneva. Foto: Reuters

Izraelka poskrbela za največje presenečenje
Bron je pripadel v svetu alpskega smučanja eksotični reprezentanci. Za največje presenečenje je s tretjim mestom poskrbela v Budimpešti na Madžarskem rojena alpska smučarka, ki tekmuje za Izrael, 16-letna Noa Szollos, ki je bila le stotinko sekunde počasnejša od Francozinje na drugem mestu. To je prva izraelska kolajna na OI mladih. Szolloseva je Izraelu priborila sploh prvo olimpijsko kolajno na mladinskih ali članskih zimskih olimpijskih igrah.

Knifičeva je bila 19.
Vroča železa v ognju je imela tudi Slovenija. Lina Knific, njen zaostanek je znašal 1,58 sekunde, je poskrbela za najboljši slovenski dosežek z 19. mestom, Nika Murovec (+2,85) je bila 29., Anja Oplotnik (+4,92) pa je svoj premierni nastop na olimpijskih igrah mladih končala na 37. mestu.