Marcel Hirscher je znova dokazal svoje mojstrstvo. Foto: EPA

Schwarz si je na prvi progi prismučal 34 stotink sekunde prednosti pred Norvežanom Henrikom Kristoffersenom, še pet stotink več pa je zaostajal Hirscher. V finalu je bil vodilni v svetovnem pokalu hitrejši od vseh. Kristoffersen je zaostal 71 stotink in končal na 3. mestu, na drugo stopničko pa se je s 5. mesta povzpel Francoz Clement Noel z natančno pol sekunde zaostanka.

Hadalin drugič v letošnji zimi med deseterico

Najboljši izid Hadalina v Adelbodnu
Največji preboj je uspel Hrvatu Eliasu Kolegi, ki je z 21. mesta napredoval na šesto. Štefan Hadalin je bil po prvi vožnji 13., z osmim časom druge pa pridobil tri mesta in se veseli druge najboljše uvrstitve v svetovnem pokalu. 20. decembra je v Saalbachu zasedel 8. mesto.

Štefan Hadalin ima letos najboljšo uvrstitev iz Saalbacha, 20. decembra je tam zasedel 8. mesto. Točke je osvojil še novembra v Leviju, ko je bil 18. Foto: EPA

23-letni Vrhničan na šestih startih v Adelbodnu še nikoli poprej ni prišel višje, pred dvema letoma je bil na tem slalomu 20. "Sem zelo zadovoljen. Upam, da bo ta rezultat pozitivno vplival na mojo samozavest in da bom s to pozitivno energijo in sproščeno šel naprej v januar. Boljši občutek sem imel v drugi vožnji, bolj sem si zaupal, vožnja je bila bolj tekoča. Sem pa še vedno delal manjše napake, ki so sestavni del tveganja v takšni konkurenci. To želim popraviti, in ko bom to popravil, bo rezultat še boljši," je v izjavi za Radio Slovenija dejal Hadalin.

Novi mejniki Hirscherja

Deveta zmaga izjemnega Hirscherja v Adelbodnu

Hirscher je v tej sezoni zmagal že v Leviju, Saalbachu in prejšnjo nedeljo v Zagrebu. Najboljši je bil tudi na sobotnem veleslalomu v Adelbodnu. To je po letih 2012 in 2018 njegov tretji dvojček zmag na tem švicarskem prizorišču.

Najboljši smučar zadnjih osem sezon je z deveto zmago v Adelbodnu, pet jih ima v slalomu in štiri v veleslalomu, postavil rekord po številu zmag med moškimi na enem prizorišču. Rekorden je po novem tudi s 16 osvojenimi stopničkami v Adelbodnu, kar je prav tako največ med moškimi na enem prizorišču.

Podrobne izide lahko preverite TUKAJ.

Schwarz je po prvi vožnji vodil že na Sljemenu, a je v drugi odstopil. Tako se je zgodilo tudi tokrat, napako je storil ob vstopu na ciljno strmino. Na novega leta dan je zmagal na paralelnem slalomu v Oslu.

Jakob Špik in Žan Kranjec sta bila prepočasna za uvrstitev v finale. Zasedla sta 41. in 52. mesto.