Mark Hafnar je zablestel že januarja na mladinskih olimpijskih igrah v Lozani. Foto: BoBo

"Zelo sem vesel, razmere so bile zelo težke. A dobro sem bil pripravljen psihično, naredil sem dva solidna skoka. Lahko bi bilo bolje, lahko bi bilo pa tudi veliko slabše. Na splošno sem zelo zadovoljen," je po drugi medalji z velikega tekmovanja, na olimpijskih mladih v Švici je bil drugi, dejal Hafnar.

Katra Komar, ki je v svetovnem pokalu v letošnji sezoni zbrala 77 točk, je končala na petem mestu. Foto: BoBo

Prvak je pri moških postal Avstrijec Peter Resinger (108 in 98 metrov), drugi je bil Norvežan Sander Vossan Eriksen. Zaostal je 7,4 točke. Hafnar je skočil 108,5 in 95 metrov, za srebrom je zaostal za 2,4 točke. Mogel je skočil 106 in 97 metrov, kar je bilo dovolj za četrto mesto. Za Hafnarjem je zaostal 4,2 točke.

Pri dekletih je zelo prepričljivo prvakinja postala Avstrijka Marita Kramer pred Norvežanko Theo Minyan Björseth in Italijanko Laro Malsiner.

Končni vrstni red:      daljave   točke