Na današnjih preizkušnjah je nastopilo 26 smučarjev in 18 smučark, v konkurenci sta bila tudi dva Slovenca, poleg Aleša še Maša Štrakl.

Aleš je v kvalifikacijah dosegel drugi čas voženj, hitrejši od njega je bil le Norvežan Trym Nygaard Løken. Štraklovi se v izločilne boje ni uspelo prebiti, saj je zasedla 17. mesto, od nadaljevanja tekmovanja jo je ločila dobra sekunda.

Aleš je v osmini finala brez težav odpravil Švicarja Alexija Mosseta, za tem pa še njegovega rojaka Romaina Beneya. Slovensko-švicarski dvoboji so se še nadaljevali, v polfinalu pa je Slovenec moral priznati premoč Bastienu Dayerju, ki je pozneje zmagal tudi v velikem finalu.

V malem finalu je Aleš premagal Francoza Noeja Claya, tako da je petkovi zmagi na tem prizorišču dodal še tretje mesto.

"Kvalifikacije so bile kar v redu, tudi proga mi je ustrezala, saj je bila postavljena dosti naravnost in precej hitra. Do polfinala sem prišel brez kakšnih večjih težav, v polfinalu pa je bil Dayer, pozneje tudi zmagovalec, preprosto prehiter. Ubral je hitrejšo linijo in bil zasluženo boljši. V boju za tretje mesto sem znova pokazal solidno vožnjo. Zadovoljen sem s tretjim mestom, jutri pa upam, da se lahko povzpnem še višje," je tekmo ocenil Aleš.

Zaradi novega koronavirusa so organizatorji odpovedali zadnji dve prizorišči pretekle sezone svetovnega pokala v telemark smučanju. Aleš je tako sezono sklenil na tretjem mestu v skupnem seštevku, osvojil pa je tudi mali kristalni globus v paralelnem sprintu. Foto: www.alesfevzer.com

Uvodno tekmo je dobil
Aleš tako nadaljuje odlične predstave v Oberjochu. V četrtek je novo sezono začel tako, kot je sklenil prejšnjo, z zmago. Dobil je tekmo v disciplini smučanja.

Aleš je Sloveniji priboril še trinajsto zmago v svetovnem pokalu v telemarku.

Petindvajsetletni član Telemark kluba Kranj je dosegel še peto zmago v svetovnem pokalu v telemarku. Dve zmagi je osvojil v paralelnem sprintu v Rjukanu v letih 2020 in 2018, pred tremi leti pa je zmagal tudi na prizoriščih v ZDA Sugarbush in Suicide Six, kjer je slavil v klasiki in sprintu.

Aleš ima skupno že 17 uvrstitev na stopničke v svetovnem pokalu. Ob tem je bil dvakrat na zmagovalnem odru tudi na svetovnem prvenstvu v Rjukanu na Norveškem leta 2019, z drugim mestom v klasiki in tretjim mestom v sprintu.

Oberjoch bo tekme gostil vse do ponedeljka.