Marlies Schild je s 30. zmago v svetovnem pokalu dokazala, da se še ne misli odpovedati skoraj popolni dominaciji v slalomu. Foto: Reuters
Tina Maze na slalomu v Aspnu
Lani je Mazejeva v Aspnu v finalu zdrsnila s 3. mesta na deseto, letos pa je v drugo izgubila tri mesta. Foto: EPA
Marlies Schild v Aspnu
Schildova je na zadnjih 16 slalomih za svetovni pokal 10-krat zmagala, petkrat odstopila, premagala pa jo je le Mazejeva v Lenzerheideju. Foto: Reuters
Maria Pietilae-Holmner v Aspnu
Maria Pietilae-Holmner uživa v Aspnu, kjer je lani prišla do svoje prve in za zdaj edine zmage v svetovnem pokalu. Foto: Reuters

S 7. mestom na sobotnem veleslalomu je Tina Maze nakazala, da je blizu prave forme, a v slalomu napovedane vrhunske uvrstitve ni bilo. Na mehki progi je s številko 7 za več kot dve sekundi zaostala za slalomsko dominatorko iz Avstrije, a je to vseeno prineslo 9. mesto po 1. vožnji.

Massi o Mazejevi: Ta vožnja je bila slaba!
Andrea Massi
ni ovinkaril in je o prvi vožnji Mazejeve za Televizijo Slovenija povedal: "Smučala se je kot na ogrevanju. Smučala je na 60 odstotkih in zato dve sekundi zaostanka. Rezerve ima, samo mora stopiti na "plin". Ta vožnja je bila slaba!"

V drugo 28-letni Slovenki ni šlo veliko bolje in je po večji napaki na sredini druge vožnje ob prihodu v cilj zdrsnila na 6. mesto. Na koncu je zmagovalka lanskega zadnjega slaloma osvojila 12. mesto

Serijski zmagovalki jubilejni slalom
Prvi slalom sezone 2011/12 je začela Tanja Poutiainen. Na razmehčani progi je bila razred zase Schildova, ki bo v finalu imela zajetnih 78 stotink prednosti pred Finko. Edina slalomistka, ki je za Avstrijko še zaostala manj kot sekundo je Maria Pietilae-Holmner (+0,83).

Dvoma o zmagovalki ni bilo, saj je 30-letna Avstrijka tudi v finalu postavila najboljši čas vožnje in je na koncu za preprečljive 1,19 sekunde prehitela drugouvrščeno Švedinjo, ki je v Aspnu branila lansko zmago, do katere je prišla na račun odstopa Schildove. Na najnižjo stopničko se je povzpela Maria Höfl-Riesch, medtem ko je Poutiainenova s 4. mestom ostala brez zmagovalnih stopničk.

Dve slovenski ničli in odpoved Vonnove
Med 69 smučarkami na štartu sta bili še dve Slovenki: Maruša Ferk je s številko 53 dosegla 34. čas in je finalno vožnjo zgrešila za dobre pol sekunde. Vanja Brodnik (št. 64) je odpeljala le nekaj vratic, nato pa naredila napako in odstopila. Američanka Lindsey Vonn se ni pojavila na štartu oz. je nastop odpovedala že pred začetkom slaloma.