Najboljši slovenski smučarski krosist je končal prvo tekmo za svetovni pokal v Val Thorensu v drugem nastopu. V osmini finala je v prvi skupini osvojil 2. mesto za Kanadčanom Kevinom Druryjem. V četrtfinalu je Flisar štartal najslabše med četverico in od štarta do cilja smučal na zadnjem, četrtem, mestu. Na koncu je 32-letni Mariborčan osvojil 14. mesto. V lanski sezoni je zbral samo tri boljše uvrstitve.

Na koncu je zmago slavil ravno Kanadčan Drury, ki je bil najboljši v prav vseh vožnjah. Drugo mesto je zasedel Francozi Youri Duplessis, tretje pa Švicar Ryan Regez.

V lanski zimi se je Filip Flisar le dvakrat uvrstil v deseterico. Deseti je bil na drugi tekmi v Idre Fjallu na Švedskem, na prvi tekmi v Sončni dolini v Rusiji pa je bil drugi. Foto: Festival LGBT filma

Mariborčan Filip Flisar je pred začetkom sezone dejal, da je odlično pripravljen in da zelo uživa v smučanju. Svoje besede je potrdil v četrtek z zanesljivim smučanjem v kvalifikacijah prve tekme za svetovni pokal v tej sezoni.

Edino kvalifikacijsko vožnjo v Franciji je končal na 10. mestu. Progo v Val Thorensu je presmučal s časom 1:07,49. Za najhitrejšim, Kanadčanom Kevinom Druryjem, je zaostal 0,88 sekunde. Sobotna tekma se bo začela ob 11. uri.