Poziranje Katharine Liensberger, Mikaele Shiffrin in Wendy Holdener v ciljnem prostoru. Foto: EPA
Nastopa Bucikove in Slokarjeve v drugi vožnji Flachaua

Američanka se je v slalomu na najvišjo stopničko povzpela prvič po 29. decembru 2019, ko je bila najhitrejša v Lienzu. V veleslalomu si je vso konkurenco nazadnje pokorila pred mesecem dni v Courchevelu.

Shiffrinova, ki je stotič v karieri stopila na stopničke, je vodila že po prvi vožnji. Holdenerjeva je zaostajala osem stotink, 14 pa zmagovalka treh slalomov v tej sezoni Petra Vlhova. Slovakinja se je na koncu morala zadovoljiti s četrtim mestom, saj je na zmagovalni oder napredovala Liensbergerjeva.

Vlhova je novembra slavila na obeh slalomih v Leviju, ob vstopu v novo leto pa je bila najboljša še v Zagrebu.

Izjave Bucikove, Slokarjeve in Shiffrinove
Mikaela Shiffrin med prvo vožnjo v Flachauu. To je njena 68. zmaga v svetovnem pokalu (44. slalomska), s čimer je prehitela Marcela Hirscherja, ki je v karieri zbral 67 zmag. Foto: EPA

Slokarjeva bi bila brez napake še precej višje

Izmed treh Slovenk je tako kot pred dvema tednoma na Semmeringu (tam je slavila Michelle Gisin, tokrat peta) prvo vožnjo najbolje opravila Andreja Slokar, ki se je s štartno številko 52 zavihtela na 18. mesto (+2,28). Tudi v drugi vožnji je dobro začela, a nato pred položnejšim delom proge storila napako, izgubila hitrost in precej nazadovala. Če napake ne bi bilo, bi končala med najboljšo petnajsterico, morda celo deseterico.

23-letna Ajdovka je na Semmeringu, ko se je prvič v karieri uvrstila v finale, zasedala 16. mesto, a nato v drugi vožnji odstopila. Pred devetimi dnevi na Sljemenu je za las ostala brez uvrstitve med trideset najboljših (31.), je pa ta konec tedna odlično nastopila na dveh slalomih za evropski pokal v Vaujanyju v Franciji, kjer se je v soboto veselila drugega mesta, v nedeljo pa zmage.

Nastopa Bucikove in Hrovatove v prvi vožnji Flachaua

Bucikova tretjič med 20

Ana Bucik je bila na prvi postavitvi 31 stotink počasnejša od Slokarjeve, držala 24. mesto in po slabšem nastopu na Semmeringu (31.) ter odstopu v prvi vožnji v Zagrebu tretjič v tej sezoni smučala v finalu. Ob prihodu v cilj v drugi vožnji je zasedla drugo mesto, Slokarjeva je nato za njo zaostala 37 stotink sekunde. Novogoričanka je bila na začetku sezone v Leviju dvakrat 16.

Meta Hrovat je po 20 sekundah že četrtič letos odstopila, tretjič v prvi vožnji.

Naslednji slalom na SP-ju v Cortini

Slalom na Solnograškem je bil zadnja preizkušnja pred Zlato lisico, ki bo konec tedna potekala v Kranjski Gori. Tam bodo pripravili dva veleslaloma. Naslednji slalom bo na svetovnem prvenstvu v Cortini d'Ampezzo 20. februarja.