Tete je v 98. minuti z 11-metrovke postavil končni izid na tekmi Dinamo Zagreb - Šahtar (3:3). Foto: Reuters
Petar Stojanović (levo) je za Dinamo igral do 72. minute. Foto: EPA

Na Maksimiru je vse kazalo na pomembne tri točke Zagrebčanov, potem ko sta v 83. in 89. minuti za njihovo vodstvo s 3:1 v polno merila rezervist Luka Ivanušec (v 72. minuti je zamenjal Petra Stojanovića) in Arijan Ademi iz bližine po podaji Danija Olma.

Toda Ukrajinci se niso predali. V 93. minuti je po prostem strelu z glavo znižal Junior Moraes, v zadnji minuti petminutnega sodnikovega dodatka pa so gostje po strelu iz kota in ogledu videoposnetka zaradi prekrška Kevina Theophila-Catherina nad vratarjem Andrijem Pjatovom (!) dobili še 11-metrovko, s katere je v 98. minuti izenačil Brazilec Tete. Dominik Livaković se je vrgel v pravo stran, a bil malo prekratek.

Obe moštvi imata zdaj po pet točk. Če bosta izenačeni tudi na koncu, bo v boljšem položaju Šahtar, saj se je tekma v Harkovu končala z 2:2. Dinamo bo v naslednjem krogu čez tri tedne gostoval pri Atalanti, medtem ko se bo Šahtar odpravil k Manchester Cityju. V zadnjem krogu bosta srečanji Dinamo - City in Šahtar - Atalanta.

Rezervni vratar Manchester Cityja Claudio Bravo je v 81. minuti takole podrl Josipa Iličića in prejel neposredni rdeči karton. Foto: EPA

V končnici moral v vrata branilec Walker
Nogometaši iz Bergama so z remijem z 1:1 proti angleškim prvakom obdržali nekaj možnosti za preboj med najboljših 16 ekip. City je na San Siru v Milanu sicer povedel že v 7. minuti z golom Raheema Sterlinga. V 43. minuti je po prostem strelu žoga v živem zidu v roko zadela Josipa Iličića in sodnik je pokazal na belo točko. Podajalec s peto pri zadetku gostov Gabriel Jesus bi lahko povišal na 2:0, a je streljal mimo vrat.

Na začetku drugega polčasa je po predložku Papuja Gomeza z glavo izenačil Mario Pašalić, gostitelji pa so imeli v zadnjih desetih minutah lepo priložnost, da bi se dokopali celo do zmage, saj je bil po prekršku nad Iličićem zunaj kazenskega prostora izključen vratar Claudio Bravo. Ta je v drugem polčasu zamenjal poškodovanega Edersona, zato je moral v končnici tekme v vrata kar branilec Kyle Walker! Večjih nevarnosti zanj ni bilo in pred 33.000 gledalci je ostalo pri delitvi točk.

V skupini B je velik korak proti napredovanju naredil Tottenham, ki je v Beogradu s 4:0 porazil Crveno zvezdo. Že pred dvema tednoma v Londonu je srbske prvake premagal visoko, tedaj s 5:0. Bayern ima 12 točk, Tottenham 7, Crvena zvezda 3, Olympiacos 1. V 5. krogu bo Zvezda gostila Münchenčane, Londončani pa bodo pričakali Grke.

Flick debitiral z zmago, Juventus slavil v Moskvi

Mojstrovina Douglasa Coste v sodnikovem podaljšku
Za zmagoviti zadetek Juventusa v deževni Moskvi je v 93. minuti poskrbel rezervist Douglas Costa po izjemnem samostojnem prodoru in dvojni podaji z Gonzalom Higuainom.

Italijanski prvaki so povedli že v 4. minuti, ko je po močnem prostem strelu Cristiana Ronalda s strani vratarju Guilhermeju žoga ušla med nogama, čez črto pa jo je porinil Aaron Ramsey. Osem minut pozneje je izenačil Aleksej Mirančuk. Najprej je z glavo žogo poslal v vratnico, odbitek pa le spravil v mrežo.

Guilherme se je za napako v prvem polčasu odkupil v nadaljevanju z obrambami po dveh strelih Higuaina in enem Ronalda. V 78. minuti so bili gostitelji blizu vodstva, poskus Joaa Maria je na golovi črti izbil Leonardo Bonucci.

Na drugi tekmi skupine D je bil Bayer Leverkusen z 2:1 boljši od madridskega Atletica in ohranil nekaj upov za napredovanje v osmino finala.

Hansi Flick je prvič vodil Bayern, potem ko je bil v nedeljo odpuščen Niko Kovač. Po debiju je bil zadovoljen s predstavo svojih varovancev predvsem v drugem polčasu. Za vodstvo proti Olympiacosu z 1:0 je v 69. minuti z zunanjim delom stopala zadel Robert Lewandowski iz bližine po podaji Kingsleyja Comana z desne strani (v tej sezoni je dosegel gol na prav vsaki tekmi v Bundesligi in Ligi prvakov). Končni izid je v 89. minuti postavil Ivan Perišić s prvim dotikom žoge, na zelenico je vstopil manj kot minuto prej. Bavarci so pred dvema tednoma v Pireju zmagali s 3:2. Foto: EPA
Napeto ozračje v Neaplju

Napoli je napovedal, da bo kaznoval igralce, ker so po torkovi tekmi proti Salzburgu (1:1) v nasprotju z navodili predsednika kluba Aurelia De Laurentiisa zapustili hotel Castel Volturno severno od Neaplja, kjer bi morali ostati ves teden. Kakšna bo kazen, za zdaj še ni znano. Špekulira se tudi o sporu med vodstvom kluba in trenerjem Carlom Ancelottijem, ki se v torek po srečanju ni udeležil novinarske konference. Napoli je v zadnjih treh krogih Serie A osvojil le dve točki.