Foto:
Foto:

Socialdemokrati, ki želijo s spremembo imena promovirati ime slovenske države in poudarjati narodno identiteto, bodo tudi po spremembi imena ohranili svojo kratico, SDS, je povedal predsednik stranke Janez Janša.

Drugi del razlogov za spremembo imena stranke so razmere v Sloveniji, kjer želi SDS poslej bolj nagovarjati tudi del volilnega telesa, ki ne mara skrajnih političnih idej in si želi premik v srednji razred. S spremembo imena naj bi se stranka še približala svojima evropskima partnerjema, Evropski demokratski uniji (EDU) in Evropski ljudski stranki (EPP), ki se na evropski parlamentarni ravni združujeta v skupni poslanski klub. Vanj naj bi se vključili tudi poslanci SDS-a v Evropskem parlamentu.

Tudi o pripravah na parlamentarne volitve
Člani sveta bodo razpravljali še o pripravah na volitve v Evropski parlament in na parlamentarne volitve. Tako bodo govorili o poteku kandidacijskih postopkov, ki so stekli že pred časom. SDS ima že evidentirane kandidate za volitve v Evropski parlament, nosilec liste naj bi bil podpredsednik državnega zbora Miha Brejc. Na listi so med drugimi še predsednik sveta SDS-a Milan Zver, veleposlanik pri zvezi Nato in Zahodnoevropski uniji Matjaž Šinkovec ter poslanec Jožef Jerovšek.

Na dnevnem redu bo tudi razprava o žgočih političnih razmerah, med drugim o odnosih s sosednjo Hrvaško, o prihodnosti Slovenije, nekaterih ustavnih spremembah ter spremembah
volilne zakonodaje. Socialdemokrati tako nasprotujejo uvedbi elektronskega glasovanja na volitvah, saj pri takšnem glasovanju ni mogoče zagotoviti sledljivosti in preprečiti morebitnih zlorab.