Svetovno prvenstvo v atletiki - Arhiv

Čeh se je za obrambo naslova ogrel z 69,99 m

Atletika Čeh se je za obrambo naslova ogrel z 69,99 m

10.8.2023

Kristjan Čeh je na atletskem mitingu Jöhvi v Estoniji na zadnji tekmi pred svetovnim prvenstvom v Budimpešti, kjer bo branil naslov prvaka v metu diska, orodje za zmago vrgel 69,99 metra.

Kristjan Čeh in Tina Šutej prvi slovenski imeni na SP-ju v Budimpešti

Atletika Kristjan Čeh in Tina Šutej prvi slovenski imeni na SP-ju v Budimpešti

8.8.2023

Atletska zveza Slovenije je objavila seznam 13 reprezentantov, ki bodo zastopali slovenske barve na bližnjem svetovnem prvenstvu v Budimpešti.

SP v atletiki Zadnji dan dva svetovna rekorda: Duplantis preskočil 6,21 m, Tobi Amusan blestela na 100 m ovire

25.7.2022

Anita Horvat je zadnji dan 18. svetovnega prvenstva v Eugenu v finalu teka na 800 metrov zasedla sedmo mesto in drugič v karieri tekla pod dvema minutama (1:59,83). Armand Duplantis je postavil piko na i s svetovnim rekordom v skoku s palico (6,21 metra).

Stano olimpijski kroni dodal še naslov svetovnega prvaka

SP v atletiki Stano olimpijski kroni dodal še naslov svetovnega prvaka

24.7.2022

Italijan Massimo Stano je zadnji dan svetovnega prvenstva v atletiki v Eugenu osvojil zlato medaljo v hitri hoji na 35 km. Le za sekundo je ugnal Japonca Masatora Kavana.

SP v atletiki Kanadčani po 25 letih do štafetnega zlata, Američanke unovčile slabe predaje Jamajčank

24.7.2022

Predzadnji dan 18. svetovnega prvenstva v Eugenu sta navdušili obe štafeti 4 x 100 metrov. Američanke so presenetile favorizirane Jamajčanke, ki so imele težave pri predajah. Andre De Grasse je v zadnji predaji zagotovil zlato Kanadi.

SP v atletiki Anita Horvat prvič tekla pod dvema minutama in se uvrstila v finale na 800 metrov

23.7.2022

Anita Horvat se je osmi dan svetovnega prvenstva v Eugenu v polfinalu teka na 800 m z osebnim rekordom 1:59,60 uvrstila v finale. Sydney McLaughlin je poskrbela za neverjeten svetovni rekord v teku na 400 m z ovirami (50,68).

Zlati Čeh na sprejemu priznal, da je v Eugenu pričakoval težje delo

SP v atletiki Zlati Čeh na sprejemu priznal, da je v Eugenu pričakoval težje delo

22.7.2022

V Podvincih pri Ptuju so pripravili sprejem ob prihodu svetovnega prvaka v metu diska Kristjana Čeha s svetovnega prvenstva v Eugenu. Lastnik druge zlate medalje za slovensko atletiko je bil nad sprejemom sokrajanov navdušen.

Izjemna finala na 200 metrov, Anita Horvat v polfinalu

SP v atletiki Izjemna finala na 200 metrov, Anita Horvat v polfinalu

22.7.2022

Teka na 200 metrov sta bila vrhunca 18. svetovnega prvenstva v Eugenu. Noah Lyles je z 19,31 postavil tretji čas v zgodovini. Pri dekletih je Shericka Jackson z 21,45 zaostala le za 11 stotink za svetovnim rekordom Florence Griffith-Joyner.

Atletika Video: Podelitev zlate medalje Kristjanu Čehu

21.7.2022

Uvod v šesti dan svetovnega prvenstva v Eugenu je bil za slovensko atletiko zgodovinski, saj je v čast zlatemu Kristjanu Čehu zadonela Zdravljica. To je prva zlata medalja za Slovenijo na atletskih SP-jih po 13 letih.

Maruši Mišmaš Zrimšek zmanjkalo moči v izjemno hitrem finalu

SP v atletiki Maruši Mišmaš Zrimšek zmanjkalo moči v izjemno hitrem finalu

21.7.2022

Maruša Mišmaš Zrimšek je šesti dan svetovnega prvenstva v Eugenu v finalu teka na 3000 metrov z zaprekami zasedla 14. mesto (9:40,78). Zlato je s tretjim najboljšim časom v zgodovini osvojila Norah Jeruto (8:53,02).

Svetovni prvak, ki že razmišlja o svetovnem rekordu

Kristjan Čeh Svetovni prvak, ki že razmišlja o svetovnem rekordu

20.7.2022

Po 13 letih ima Slovenija znova zlato medaljo na svetovnem prvenstvu v atletiki. V kraljici športa je novi vladar v metu diska izjemni Kristjan Čeh.

Izjemni Čeh z rekordom svetovnih prvenstev 71,13 m zanesljivo osvojil zlato

SP v atletiki Izjemni Čeh z rekordom svetovnih prvenstev 71,13 m zanesljivo osvojil zlato

20.7.2022

Kristjan Čeh je v velikem slogu postal svetovni prvak v metu diska. Z 71,13 metra je v tretji seriji postavil rekord svetovnih prvenstev. 23-letni silak iz Podvincev je bil razred zase na stadionu Hayward Field v Eugenu.

Kanter pred finalom: Čeh je v dobrem položaju, za njim je zelo lepa sezona

SP v atletiki Kanter pred finalom: Čeh je v dobrem položaju, za njim je zelo lepa sezona

19.7.2022

Kristjan Čeh bo na svetovnem prvenstvu v atletiki v Eugenu stopil v boj za medalje v metu diska v noči na sredo ob 3.33 po slovenskem času. Njegov trener Gerd Kanter pravi, da Čeh potrebuje tekočo tehnično izvedbo metov, da bo šel disk zelo daleč.

Baršim razred zase v skoku v višino, Rojasova pa v troskoku

SP v atletiki Baršim razred zase v skoku v višino, Rojasova pa v troskoku

19.7.2022

Četrti dan svetovnega prvenstva v Eugenu je minil brez slovenskih nastopov. Venezuelka Yulimar Rojas je s 15,47 metra tretjič osvojila zlato medaljo v troskoku, Katarec Mutaz Esa Baršim pa je tretjič postal svetovni prvak v skoku v višino (2,37 m).

SP v atletiki Čeh: Alekna ima zelo dolge roke in široka ramena, talent pa je podedoval po očetu

18.7.2022

Kristjan Čeh bo v sredo ob 3.35 eden glavnih kandidatov za zlato medaljo v metu diska na svetovnem prvenstvu v Eugenu. Nevaren tekmec bo 19-letni Litovec Mikolas Alekna.

SP v atletiki Gotytom Gebreslase z rekordom svetovnih prvenstev najhitrejša maratonka v Eugenu

18.7.2022

Etiopijka Gotytom Gebreslase je zmagovalka maratona na svetovnem prvenstvu v atletiki v Eugenu. S časom 2:18:11 je postavila nov rekord SP-jev. Srebro si je pritekla Kenijka Judith Jeptum Korir, bron pa Izraelka Lonah Chemtai Salpeter.

Tina Šutej tik pod stopničkami, Čeh že v prvi seriji gladko izpolnil normo

SP v atletiki Tina Šutej tik pod stopničkami, Čeh že v prvi seriji gladko izpolnil normo

17.7.2022

Tina Šutej je v napetem finalu skoka s palico na svetovnem prvenstvu v Eugenu končala na četrtem mestu s 4,70 metra. Najboljši metalec diska v letošnji sezoni Kristjan Čeh je že v prvi seriji z 68,23 metra izpolnil normo. Finale bo v sredo ob 3.35.

Kerley novi kralj sprinta, Američani pometli s konkurenco

SP v atletiki Kerley novi kralj sprinta, Američani pometli s konkurenco

17.7.2022

Eden vrhuncev 18. svetovnega prvenstva v atletiki v Eugenu je bil sprint na 100 metrov, ki ga je dobil favorit Fred Kerley. Američan je z izjemnim finišem z 9,86 za dve stotinki ugnal rojaka Marvina Bracyja in Trayvona Bromella.

Mišmaš Zrimšek in Apostolovski v finalu, Filipič izpadla

SP v atletiki Mišmaš Zrimšek in Apostolovski v finalu, Filipič izpadla

16.7.2022

Maruša Mišmaš Zrimšek se je uvrstila v finale teka na 3000 metrov z zaprekami na 18. svetovnem prvenstvu v Eugenu. V tretji skupini kvalifikacij je zasedla drugo mesto (9:17,14). Lia Apostolovski je preskočila 1,90 m in se prebila v finale skoka v višino.

Tina Šutej skozi šivankino uho v finale skoka s palico

SP v atletiki Tina Šutej skozi šivankino uho v finale skoka s palico

16.7.2022

Tina Šutej se v kvalifikacijah skoka s palico na 18. svetovnem prvenstvu v Eugenu ni izkazala. Trikrat je podrla 4,50 metra, a se je s 4,35 m vseeno uvrstila v nedeljski finale, v katerem bo tekmovalo 15 skakalk.