Junaka srečanja sta bila obra vratarja Antti Karjalainen in Hayden Hawkey, ki sta zbrala 31 oziroma 34 obramb.

Gostitelje je odrešil šele gol Blomberga v 63. minuti. 26-letni Finec je zaključil akcijo, ki sta jo pripravila Erik Svetina in Eric Pance. Rudolfs Polcs se je odlično postavil pred vratarja Hawkwyja, ki nis uspel dobolj hitro reagirati po strelu z razdalje.

Pred 920 gledalci so imeli železarji več od igre v prvi in drugi tretjini, v zadnji pa so večkrat na gol streljali gostje s Tirolske.

Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 34:31. V četrtek si lahko Jeseničani že zagotovijo preboj v finale Alpske lige, kjer so igrali že lani, ko je bil po napetih petih tekmah boljši Asiago. Tudi v letošnji sezoni bi se lahko pomerili z Italijani, saj v drugem polfinalu Cortina vodi proti mladi ekipi Salzburga z 2:1 v zmagah.