Dobovec je petič igral med 16 najboljšimi v Evropi. Foto: Sandi Škvarč

Izbranci Kujtima Morine so pred tem izgubili proti branilcu naslova Barceloni z 2:8 in premagali Plzen s 3:2.

Čeprav so si v taboru zdesetkanih slovenskih prvakov pred tekmo z zmago želeli končati letošnje evropske nastope, so se hitro znašli v zaostanku dveh zadetkov, ko je najprej že po dobri minuti zadel Grello, v 17. minuti pa še Dragan Tomić.

V 31. minuti so se igralci Dobovca, ki je bil sicer enakovreden tekmec, a s premalo natančnimi streli, znašli v še večjih težavah, ko je svoj drugi gol na tekmi dosegel Grello, že slabo minuto zatem pa je Eduardo Belgijcem dokončno zagotovil zmago. V 39. minuti je edini zadetek za slovensko zasedbo prispeval Kristjan Čujec.

Zmagovalci štirih skupin (v skupini C je bila najboljša Barcelona) bodo igrali na sklepnem turnirju, ki bo med 28. aprilom in 1. majem prihodnje leto. Prireditelj turnirja četverice še ni znan.

Čujec: Nekako nas je zmanjkalo